Херсонські лікарні майже не використовують можливість безкоштовного лікування

фонд, соціальне страхування, реабілітація
Лікувальні заклади Херсонської області направляють дуже мало пацієнтів в санаторії на оздоровлення та реабілітацію за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Загалом по Україні за 2019 рік направлено на доліковування з лікарень 32 435 пацієнтів, з них з Херсонської області 362 особи (1,1%). Впродовж 2020 через епідеміологічний стан у країні отримали реабілітаційне доліковування всього близько дев’яти тисяч працюючих осіб, з них лікувальними закладами Херсонщини направлено всього 24 особи (0,3%).

Так, протягом двох місяців поточного року направлено лікарнями на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів всього шість осіб: з Верхньорогачицької лікарні дві особи до санаторію «Карпати» в Закарпатській області, Великолепетиська лікарня направила одну особу до санаторію «Хорол» Миргородкурорт Полтавської області, Новокаховська лікарня одну особу до санаторію «Сартус» Одеської область, Олешківська лікарня одну особу до санаторію «Біла акація» Одеської область, з лікарень міста Херсона тільки лікарня Суворовського району відправила одну особу на доліковування в «Санаторій Моршинкурорт» Львівської області.

В той же час, Фонд соціального страхування гарантує права працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та фінансує їх подальшу медичну реабілітацію в санаторіях за визначенням потреби лікарями. Направлення на доліковування до санаторно-курортного закладу відбувається безпосередньо зі стаціонару після завершення гострого періоду захворювання з відкритим листком непрацездатності.

Основні профілі, за якими відбувається направлення – це підгострий період інсультів або черепно-мозкових травм з оперативним втручанням та без нього, підгострий період після інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, після операцій на серці та судинах різного характеру (аортокоронарного шунтування, стентування коронарних судин та ін.), після перенесеної пневмонії, у тому числі спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, стани після оперативних втручань. Профіль та терміни визначає лікар, а санаторій вибирає сам пацієнт.

Лікування, харчування, проживання в санаторії фінансується Фондом повністю, тобто безкоштовно для пацієнта, а на весь період оформлюється листок непрацездатності.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів