На Херсонщині є обурені закриттям мосту

кран, канал мост
Закриття на ремонт автомобільного мосту через Північно-Кримський канал у районі міста Таврійська на Херсонщині спричинило вибух обурення місцевих жителів.

Адже ніхто не хоче витрачати зайві двадцять хвилин на об'їзд. Натомість у обласній Службі автодоріг пояснюють, що без ремонтних робіт просто не обійтися: адже споруда, зведена ще 1956-го, вже років із десять є аварійною, і 91 мільйона держбюджетних гривень на ремонт і так заледве дочекалися - далі тягнути просто нікуди.

Утім, з острахом спостерігають за метушнею не тільки мандрівники, а й аграрії. У них інша підстава для стурбованості. Великий стаціонарний кран для монтажу-демонтажу бетонних плит на мості фірма-підрядник встановила просто в ложі Північно-Кримського каналу, і тепер невідомо, коли по ньому піде дніпровська вода. А затримка поливу в посуху може спричинити загибель посівів. Хоча меліоратори краю налаштовані не настільки песимістично.

- Підрядники клянуться й божаться, що кран у каналі стоятиме недовго, і приберуть його за два тижні, чи навіть трохи раніше - в останніх числах березня. Тобто до початку поливного сезону агрегат мають прибрати, й можна буде заповнювати канал водою. На це піде ще три-чотири тижні, - зазначив начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко.

Він нагадав, що минулого року вода до ПКК пішла навіть 11 березня, а не в перших числах квітня, як зазвичай. Але тоді на Херсонщині лютувала весняна посуха, й селянам без поливу було не обійтися. Нині ситуація трохи краща: дощики степову Таврію не оминули, продуктивної вологи в ґрунті вистачає, тож зволожувати і так вологу ріллю нагальної потреби немає. Відповідно, і кран у каналі поки що можна потерпіти. Звісно, якщо він там не затримається на значно довший термін.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів