На Херсонщині готують нову археологічну експедицію

Херсонщина, експедиці, Яновський
Науковці Херсонського державного університету готують другу за рахунком експедицію до античного городища Скелька неподалік села Олександрівка на Білозерщині. Воно сильно пошкоджене «чорними археологами», тож треба поспішати з вивченням цієї пам’ятки. Доки є що вивчати.

«Чорні археологи» вивертали навіть великі камені з фундаментів древніх будівель, тож відтворити їх дуже важко. Втім, головним здобутком попередніх розкопок можна назвати не якісь артефакти, а чітке визначення того часу, коли саме городище було давньоримським.

Це період з останньої чверті першого сторіччя до нашої ери – середини третього сторіччя нашої ери. Та згадана «прив’язка» геть не означає, що Скелька буде насичена предметами матеріальної культури з Риму. Ні, тут мешкали греки-ольвіополіти, що численні знахідки й підтверджують», — каже керівник експедиції, асистент кафедри історії та археології, завідуючий археологічним музеєм ХДУ Сергій Нємцев.

Другу археологічну експедицію на Скельку у Херсонському державному університеті планують влітку. Її точну дату поки не визначили, але точно у ній прийматимуть участь студенти різних курсів вузівського факультету психології, історії та соціології.

«За потреби, допомогу в організації експедиції може надати і ректорат. Адже вона важлива як для збереження історичної спадщини, так і для університету. Сподіваємося, принаймні частина знахідок з території городища поповнить колекцію вузівського археологічного музею», — зауважив ректор ХДУ, професор Олександр Співаковський.

До речі, на розкопки запрошують і волонтерів. З цього приводу завідуючий археологічним музеєм ХДУ Сергій Нємцев пропонує бажаючим зв’язатися з ним через його сторінку у Фейсбук. Що ж, пожити на природі в компанії, готуючи їжу на багатті, ще й власноруч доторкнутися до цілого пласту античної історії – перспектива заманлива.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів