Гарні зарплати за погану роботу херсонських чиновників

зарплати, чиновники, робота
В області знизився середній рівень заробітної платні. Лише в січні нинішнього року (порівняно з груднем 2020-го) він зменшився на чотирнадцять відсотків (дані Головного управління статистики у краї). Та найбільше потерпають від цього саме працівники тих галузей, по яких найдошкульніше "пройшлися" карантинні обмеження.

Впали продажі житла, і ріелтери, котрі живуть "на процентах" від цих угод, почали отримувати 5 712 гривень на місяць проти середнього показника по регіону в 9 971 гривню. Обмежили відвідування кафе та ресторанів, і працівники сфери громадського харчування мають зарплати у 6 132 гривні, а в торгівлі - 7 911 гривень. При цьому чиновники на заробітки поскаржитися не можуть - у них середня зарплата перевищує 12,4 тисячі гривень!

Відтак, найбідніші дедалі частіше запитують: а чи виправдовують досягнення управлінців таку високу винагороду за їхні послуги? І самі відповідають: авжеж, ні. Оскільки працюють як мокре горить. І це часом однозначно підтверджують самі ж очільники громад.

Приміром, міський голова Херсона Ігор Колихаєв оприлюднив результати аудиту в департаменті житлово-комунального господарства міськради. Вони приголомшливі: втрати від фінансових порушень упродовж двох років сягнули 12 мільйонів гривень, а через неефективність використання коштів муніципальна скарбничка недорахувалася ще 22 мільйонів!

З'ясувалося: у витрати з капремонту ліфтів вносили роботи, які до цього ремонту не стосуються. Наслідок - мінус десять мільйонів платників податку (в тому числі й тих самих, які ледве виживають на мізерні заплати). При тому, що вулиці обласного центру вічно брудні й вкриті ямами, витрати на їх прибирання також завищили на 192 тисячі гривень. Аварійних дерев на газонах і в парках повнісінько, бо за прибирання інших переплатили 720 тисяч гривень.

Звісно, всю провину в міськраді традиційно покладають на попередників, а наступники, у свою чергу, викриватимуть нинішній склад органу місцевого самоврядування. Натомість, реальних змін на краще прості містяни не бачать. Адже краще в Херсоні стали жити лише чиновники, у яких зарплати невпинно зростають, а відповідальності за погану роботу жодної.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів