Херсонські школи мають визначитися зі статусом

Херсон, школи, статус
Вчора, 26 лютого на черговій сесії Херсонської міської ради депутати мали розглянути питання зміни статусу і назв 14 херсонським школам.

Такі зміни передбачає реформа Нової української школи. Питання зняли з порядку денного і відправили на доопрацювання, щоб остаточно визначити, які школи стануть початковими, а які- гімназіями та ліцеями.

Питання реформи середньої освіти 26 лютого мали б розглядати на сесії Херсонської міської ради . Чому його зняли з порядку денного розповіла секретарка міськради Галина Лугова: "Суть проблеми полягає в тому, що певна кількість депутатів виступають проти того, щоб ЗОШ I-III ступенів стали гімназіями, тобто 9-річками. Відсутнє певне порозуміння у депутатського корпусу, які саме школи мають стати гімназіями".

Реформа Нової української школи почала реалізовуватися з 2018. Згідно з нею – школи мають переформатуватися: початкова освіта триватиме 4 роки. Базова школа називатиметься - Гімназія, в ній навчатимуться 5 років. Та старша школа - Профільна середня світа. З 2027 року діти навчатимуться у ній 3 роки з 10 по 12 клас. Профільна середня освіта матиме два спрямування академічне та професійне навчання, - розказує начальниця відділу начальної середньої освіти міського управління освіти Світлана Омельчук:

"У профільних ліцеях має створитися матеріально-технічна база, підготовлені відповідні кадри. Не буде розпорошеності. Зменшиться кількість предметів. У кожному профільному ліцеї буде можливість зосередитися на тому предметі, який необхідний для подальшого навчання. Такі ліцеї будуть для продовження навчання саме у вищому закладі. У професійних ліцеях – учні будуть зосередженні на здобуття середньої освіти і обрання певної робітничої спеціальності".

Початкова школа і гімназія будуть прив’язані до проживання учнів, а профільна – ні. Остання - це окремий підрозділ, який буде формуватися на базі шкіл. Їх визначать за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, розказує Світлана Омельчук: "Із 61 закладу загально-середньої освіти, які підпорядковані управлінню освіти, жоден заклад не закриється. Він переформатується. Починаючи з 17 року управління веде консультації, перемовини, щоб з'ясувати, яким вектром заклад буде рухатись далі".

У 13 херсонській школі другий рік не набирають 10 клас. Учні переходять до коледжів і профільних ліцеїв. Той, хто хоче навчатись у 10-му класі переходить до сусідньої школи, - розказує директорка Ганна Перегняк: "Ми намагаємося в своїй школі робити так, щоб діти, які хочуть йти до 10 класу, йшли навчатися в одну школу. Щоб шкільне товариство, яке створилося у нашій школі продовжувалося в іншій школі. Відчували підтримку однокласників".


У 2024 школи мають остаточно визначитися зі своїм статусом.

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів