На Херсонщині рідкісних тварин буває забагато

тварини, Джарилгач, облік
Хоч і кажуть, що рідкісних тварин забагато не буває, але саме через це складається тривожна ситуація на острові Джарилгач у Чорному морі, повідомляє Голос України.

Його територія розділена між Національним природним парком "Джарилгацький" та Скадовським держлісгоспом, який використовує територію як розплідник великих копитних. Свого часу їх тримали тут для трофейного полювання за плату, але з часу створення НПП "Джарилгацький" комерційні відстріли тут припинилися. А відловлюють травоїдів для переселення недостатньо, через що на клаптику суші скорочується кормова база.

Днями на Джарилгачі фахівці Держпродспоживслужби спільно з лісівниками, працівниками Нацпарку "Джарилгацький" та експертами Степової філії НДІ лісового господарства провели зимовий облік тварин. І тільки благородних оленів, європейських ланей та муфлонів нарахували 593 особини. Що власників розплідника категорично не влаштовує - тварин тут надміру.

"Порівняно з минулим роком кількість оленів, ланей та муфлонів зменшилася на шістдесят голів. Цього вочевидь недостатньо для того, щоб знизити тиск на екосистему до прийнятного. Адже зберігати треба не тільки копитних, а й "червонокнижну" рослинність на острові, яка теж під охороною. Умова її збереження та відновлення -- скоротити чисельність великих травоїдів на Джарилгачі вдвічі, десь до трьохсот особин. Але відстрілювати їх не можна: залишається тільки відловлювати та вивозити до інших лісгоспів і розплідників", - розповідає директор Скадовського лісгоспу Валерій Войналович.

У Херсонській області копитних вирощують не тільки на Джарилгачі. Є ще й схожий острів Бірючий на території Азово-Сиваського національного парку, є заповідник Асканія-Нова, не рахуючи дрібних приватних розплідників у Каховському, Голопристанському та Олешківському районах краю. І практично всюди травоїдів надлишок: через карантинні обмеження й економічну кризу купувати їх стали значно менше. Тож не виключено, що й по інших резерватах незабаром постане проблема: куди подіти надлишок оленів та ланей, доки вони не повиїдали всю рослинність?


© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів