Великі сподівання на малі аеродроми Херсонщини

аеродроми, Кучерук, авіація
Місто Скадовськ на Херсонщині має статус дитячого курорту національного значення. Але дістатися до нього влітку - аж ніяк не дитяче випробування.

Адже залізничного сполучення з ним немає, а труситися в спеку автобусом чи машиною по наших усіяних ямами трасах ще те "задоволення". От і просувають альтернативу: відновлення авіаційного сполучення Скадовська та Херсона.

Аби родини, котрі прилетіли до обласного центру, змогли тут пересісти на малий літак, і за якісь тридцять хвилин опинитися на курорті. Причому це вже не просто перспективна ідея, а частина регіональної програми розвитку аеромайданчиків у краї. Реалізувати її тим легше, що за часів СРСР невеличкий аеродром у Скадовську існував, і частина його інфраструктури більш-менш збереглася.

- На першому етапі плануємо правильно оформити документи на землю та нерухомість саме для авіаційної діяльності. Другий крок: відновлення злітно-посадкового майданчика на околиці Скадовська, з отриманням свідоцтва Державіаслужби України. Далі - будівництво перону, рульожних доріжок і сертифікація об'єкту саме як аеродромного комплексу, - пояснює директор комунального підприємства "Херсонські авіалінії" Віталій Кучерук.

- Програма розрахована до 2024 року, але темпи її реалізації залежать від підтримки влади Херсонщини та Скадовська. Це ми попередньо обговорювали на зустрічах із міським головою Скадовська Олександром Яковлєвим і головою облради Олександром Самойленком. Для обох очільників громад тема розмови виявилася цікавою та багатообіцяючою, тож готуємо технічне завдання для розробки проекту. Але сподіваємося на фінансування не тільки з місцевих, а й з державного бюджету - по лінії Фонду регіонального розвитку.

До речі, злітно-посадковий майданчик хочуть облаштувати не тільки у Скадовську, а й біля села Стрілкове на азовському курорті Арабатська стрілка. Там уже почали підготовчі роботи, однак у ході адміністративної реформи громада Стрілкового влилася до Генічеської територіальної громади. А там, схоже, ще не встигли визначатися - чи доцільно вкладатися у створення міні-аеродрому на Арабатці.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів