У Херсоні хочуть "амністувати" безпритульних котів

Херсон, коти, Яновський
Захисники тварин подали до Херсонської міської ради петицію, у якій вимагають визнати чотирилапих пухнастиків частиною екосистеми.

Автори документу вважають за доцільне рекомендувати власникам нерухомості не створювати кицям перешкод для відвідування підвалів, де вони не просто гріються, а приносять користь, відловлюючи пацюків та мишей.

Водночас муніципальна влада також повинна і собі докласти зусиль, регулюючи чисельність мурлик за допомогою стерилізації та вакцинації від хвороб, переконані «котячі друзі».

Лише протягом одного дня після появи на сайті петиція вже набрала понад півсотні голосів на підтримку – п’яту частину від потрібної кількості для її розгляду по суті. А це вагомий доказ на користь того, що пропозицію схвалюють чимало херсонців. Тож є і високі шанси на прийняття міськрадою потрібного рішення.

Тим більше, що частиною екосистеми котів уже визнали у Києві, Харкові, Рівному, Львові, Полтаві. У Львові навіть вперше провели їхній облік – такий собі «перепис»! Але новий статус, на жаль, не дозволить вирішити проблему безпритульних тварин – фахівці стосовно нього налаштовані скептично.

«Не дуже віриться у таку вже безперечну користь визнання котів частиною екосистеми. По-перше, далеко не всі коти ловлять мишей. А от що вони робитимуть точно, так це будуть залишати у підвалах сліди своєї життєдіяльності. Хто їх прибиратиме – автори петиції не відповідають. До того ж, і самі тварини є носіями деяких інфекційних хвороб, зокрема, гельмінтозних, — нагадує начальник Херсонського міського управління Держпродспоживслужби Марина Малахова.

– В усіх цивілізованих країнах проблема гризунів вирішується не запуском котів до підвалів, а геть іншими методами. Та й сама наявність безпритульних тварин не є чимось позитивним, визнаємо ми їх частино екосистеми чи ні. Тварина повинна бути при господарі, її потрібно годувати, лікувати й прибирати за нею – гідної альтернативи немає».

Зараз за «нічийними» котами та собаками в Херсоні певною мірою доглядають волонтери. Вони їх і підгодовують, і до ветеринара можуть відвезти. Але на всіх пухнастиків волонтерів просто не вистачає.

Крім цього, не забуваймо про «зворотній бік медалі»: схильність деяких любителів тварин збирати у своїх квартирах цілі гурти підопічних. А це ґвалт, неприємні «аромати» й незадоволення сусідів. Тож якщо врегульовувати проблему, то й про цей її аспект не варто забувати, внісши відповідні зміни до правил благоустрою.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів