Про взаємодію між гілками влади на Херсонщині

гілки, влада, Співаковський
Про це сьогодні, 9 лютого говорили депутат Херсонської облради Олександр Співаковський з виконуючим обов’язки голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергієм Козирем:

- Обговорили механізми ефективного розподілу бюджетних коштів, а вірніше – коштів платників податків. На моє переконання, процес буде контрольованим, коли буде співпраця адміністрації та депутатського корпусу. Профільні комісії обласної ради мають попередньо погоджувати кошториси, штатні розписи усіх закладів та установ, які отримують фінансування з обласного бюджету. Аналогічно й з бюджетними призначеннями та видатками по кожному закладу та напрямку.

Окремо зупинився на питаннях, які належать до компетенції нашої комісії з розвитку людського капіталу. Маємо розробити не тільки кількісні, але й якісні критерії оцінювання закладів, що надають повну загальну середню освіту в області та ухвалити порядок проведення рейтингування закладів за обраними критеріями.

Важливо розробити індикатори, за якими навчальні заклади можуть отримувати статус початкової школи, гімназії та ліцею. Створити інтерактивну карту освітньої мережі області, визначити відповідальних за її якісне та актуальне інформаційне наповнення. Для вчителів області необхідно створити інтернет-платформу щодо інформування про можливості проходження підвищення кваліфікації, тобто маємо відкрити ринок цих послуг, зробити його конкурентним.

Мав нагоду також презентувати бачення комісії, щодо програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017 – 2024 роки». Її потрібно якісно змінити з урахуванням новацій у законодавстві та потреб ринку праці, ввести нові механізми кредитування здобувачів освіти. Щоб ми дійсно могли формувати та зберігати наш надважливий ресурс – освічених та професійних людей.

За моїм відчуттям, пану Сергію дуже сподобалася ідея створення Програми реінвестування у гуманітарну інфраструктуру Херсонської області на 2021-2027 роки. Вона про те, що обласний бюджет може виступати надавачем грантів для закладів освіти, культури, спорту, які зацікавлені у розвитку.

Попередніми результатами цієї зустрічі задоволений, діалог є. Очікуємо на відповідні розпорядчі документи та доручення структурним підрозділам з боку обласної адміністрації. Депутати, впевнений, готові долучатися до роботи, - вважає Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів