На Херсонщині сільський спортзал створили самотужки

Олексіївка, спортзал, спорт
Жителі села Олексіївка Каланчацької територіальної громади на Херсонщині відремонтували занедбане приміщення місцевого ФАПу, щоб займатись спортом.

Ідея створити тренажерну залу у селі належить Павлу. Хлопець розповідає, хотів зробити місце для дозвілля дітей та молоді: "Задумка була давно. Оскільки у нас будівель не багато, я пішов до сільської голови і попросив цю будівлю. Мені дозволили, я зібрав хлопців і зробили тут такий невеличкий ремонт. Потім підтягнулося ще більше людей, скинулися грошима і докупили все, що треба. Потім почали збирати маленьких дітей, хто до школи ходить, і так все і почалося", - говорить Павло Шевчук.

Тепер у цій тренажерній залі займаються і діти, і дорослі, каже Павло. Кожному він розписує тренування: "Діток займається і дорослих десь до 20 людей. Займаємося 3-4 рази на тиждень. Займаємося боксом та паверліфтингом".

Сам Павло з дитинства мріяв займатися боксом. І кілька років тому здійснив свою мрію: "Я купив собі штангу, гантелі, почав займатися, потім ще кілька тренажерів зробив своїми силами і за два роки вирішив поїхати на змагання. Поїхав до Одеси на Кубок Чорного моря, виконав норматив кандидата у майстри спорту і посів перше місце".

Зоряна Руснак – наймолодша спортсменка. Дівчині – 7. Боксом займається 1,5 місяці: "Я займаюся боксом, підіймаю гантелі, стрибаю на скакалці, присідаю, грушу б’ю і так поступово все роблю. Я в школі танцюю, але бокс, просто, щоб я могла себе захистити".

Євген Паук розказує, раніше спортом не займався, тепер підіймає штангу у 165 кг і все це, каже, завдяки постійним тренуванням. "Одного ранку Павло зателефонував і сказав, давай зробимо спортивну залу, бо молоді нашого села немає, де збиратися, немає, чим займатися. І з цього все почалося, трохи з дому поприносили, чого не вистачало, спільними зусиллями придбали".

Разом із чоловіком до тренажерної зали приходить Ніна Паук. Дівчина каже, спочатку було важко, тепер звикла до тренувань: "Паша розказав, розписав всі тренування, а потім дівчат запросила і почали спочатку одна, потім друга, третя, тепер у нас до 10 людей збирається. Важкувато було спочатку дівчатам, але ми втягнулися. Це дуже класно, цікаво, воно затягує і дуже добре, коли тебе таке затягує".


Наразі, каже Павло, хочуть отримати ще одне приміщення в оренду, щоб облаштувати окрему залу для дітей. З цим звернулися до старости села. "До мене звернулася молодь села Олексіївки, які дуже бажають займатися, бо їм в цьому селі більше немає куди подітися, секцій немає, нічого не відбувається. Вони самі попросили минулого року це приміщення, своїми силами зробили ремонт. Зараз вони попросили ще одне приміщення поряд, де потрібно зробити ремонт, надати за законом їм в оренду безоплатно. Заяви подані до Каланчацької районної ради, будуть розглядатися на сесії", - говорить староста Олексіївки Ольга Сергійчук.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів