У Херсоні актори інклюзивного лялькового театру готують нову виставу

Херсон, виставка, ляльки
Актори херсонського інклюзивного лялькового театру, який діє на базі обласної універсальної наукової бібліотеки, розпочали роботу над новою виставою "Чиполліно". Постановка буде на сучасний лад і розповідатиме про шкідливість овочів та фруктів з пестицидами.

В обласній бібліотеці вихованці інклюзивного лялькового театру зустрічаються щотижня. Тут вони проводять репетиції і шиють ляльок для своїх вистав. Зараз працюють над створенням героїв сучасної екологічної п’єси "Чиполліно". Виготовлення ляльок чергують з репетиціями.

Театр діє два роки і за цей час його учасники зіграли "Лісову пісню" та "Маленького принца". Усіх героїв-ляльок, розказує менеджерка проєкту Оксана Шестакова, діти з батьками створювали самі. І з кожною новою виставою, продовжує жінка, і декорації, і ляльки вдосконалюються: "Якщо подивитися на всіх ляльок, то можна побачити їх еволюцію. З кожною виставою ми їх ускладнюємо. Діти виконують більш складні рухи. Спочатку треба було тримати. У "Лісовій пісні" - тримати і керувати ручкою. А зараз – ляльки – маріонетки. Складне керування саме лялькою".

Богдану 17, у нього розлад аутичного спектру. Він навчається, займається спортом та другий рік грає у театрі. Під маминим керівництвом шиє головного героя - Чиполліно, - розповіла мати Лариса Громакова: "Кожен раз щось нове робимо. Перший раз пляшку обмотував, другий – робив, якусь прикрасу. Зараз пробуємо шити якісь речі для ляльок. Сину, тобі подобається шити? - Так, подобається. - А що більше подобається - шити чи виступати? - Виступати".

Сашко Хорунжак буде грати Лимончика. Щоб познайомитися із роллю і своїм героєм, розказує мама хлопця, ввечері переглядають мультфільм. Образ своєму Лимончику вже підібрали: знайшли одяг, взуття та аксесуари. Залишилося, каже Любов Хорунжак, усі деталі зшити. Светр в онучки взяли - тут ось пряжка у нього буде, говорить, Сашко ось ноги шиє, очі і голову роблять.

У команді інклюзивного лялькового театру 11 дітей. Роль для кожного, розказує мама учасниці театру Наталя Гайдай, підбирають по темпераменту і характеру: "Образи ми розподіляли так. У нас любить побігати Славчик, тому ми йому дали роль Графа Вишні і він буде бігати по сцені. Моя донька буде Вишенькою, тому що вона любить кричати "не хочу". В цій виставі це буде її роль - бігати і кричати "не хочу". Образ відповідає особливості дитини. Це було в усіх виставах".


За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів