На річці під Херсоном у сітки запливають медузи

медуза, сітка, патруль
Незвичайне завершення мав рейд інспекторів Херсонського рибоохоронного патруля у межах обласного центру.

На річці Кошовій, біля міського району Нафтогавань, вони виявили кілька браконьєрських сіток. Нічого дивного у цьому не було, якби не одна обставина: у кожній сітці інспектори знайшли від двох до п'яти великих чорноморських медуз! Звідки вони там узялися, для фахівців - не секрет.

Відповідальний за Херсонську рибоохоронну дільницю Іван Ковтун пояснив: "Через недостатнє скидання води з дамби Каховської ГЕС течія в пониззі Дніпра слабка, його рівень знижується. Тож з Чорного моря до лиману та вище, через глибокий судохідний канал солона вода разом з її мешканцями потрапляє у Дніпро. Причому йдеться не тільки про медуз - з весни тут нерідко бачать і дельфінів".

Для фауни головної української річки потрапляння у "язик" води з Чорного моря загрожує загибеллю. Тож риб'яча молодь з Дніпро-Бугського лиману та Кошової чимдуж тікає до малих річок вище за течією. Численні косяки тарані й ляща, зокрема, потрапили до річки Вірьовчина, яку херсонці мають за стічну канаву.

Окрім дрібних карасів, там раніше нічого не водилося, тож мешканці будинків та дач по сусідству не проминули рідкісної нагоди - розхапали вудки та спінінги й кинулися ловити цю дрібноту. Один з особливо спритних рибалок примудрився за кілька годин на вудку-поплавчанку зловити майже сто таранок, "перебравши" дозволену норму у три кілограми риби заледве не втричі (на знімку). Тепер, звісно, штраф платитиме.


На знімку: дивовижний улов з брудної річечки Вірьовчиної.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів