Херсонщина на 17 місці серед областей за рейтингом ЗНО

рейтинг, ЗНО, Співаковський
У студії "UA: Українське радіо. Херсон" з ректором Херсонського державного університету, депутатом обласної ради Олександром Співаковським говорили про наболіле - низький рейтинг Херсонщини серед областей України за результатами ЗНО минулого навчального року, нерівний доступ молоді, особливо з сільської місцевості, до якісної освіти, нестачу педагогів…

Олександр Співаковський озвучив вражаючі факти – серед випускників із сільської місцевості 2020 року отримали результат у 160 балів і більше лише 160 учасників ЗНО! Тобто лише 11,5% випускників змогли скласти тести на «чотири» і вище, якщо користуватись п’ятибальною системою оцінювання.

- Тож не дивно, що Херсонщина на 17 місці серед областей за рейтингом ЗНО. Але, якщо ви думаєте, що у Херсоні все на високому рівні, то це не так. Серед 59 навчальних закладів Херсона, що є в рейтингу порталу osvita.ua, випускники 8 закладів (більшість з них - коледжі, технікуми, училища) мають середній бал ЗНО у 2020 році нижче 100. Випускники лише 6 закладів Херсона, які дають повну загальну середню освіту, 100% склали ЗНО у 2020 році.

Наша депутатська комісія обласної ради з питань розвитку людського капіталу поставила собі на меті дізнатись реальний стан речей у освіті. Статистика, яку ведуть чиновники, не відображає ситуації. Ми зробили власний аналіз, вивчивши багато джерел. На жаль, зараз бачимо результат того, як на освіту роками не звертали уваги.

Якщо не розпочати системно працювати над вирівнюванням ситуації, то Херсонщину не буде кому розвивати. В нас просто не залишиться професійних кадрів, бо вже зараз до 65% молоді з високими балами ЗНО їде. А ще дітей скоро не буде кому вчити, - констатував ректор Херсонського державного університету.

Ось факт: кількість випускників ХДУ 2019-2020 навчальних років - 1111 осіб, з них 476 - випускники спеціальностей педагогічного напрямку. Ми прослідкували їх шлях після закінчення вузу: працевлаштовані у сільські школи 56 людей - 5% від загальної кількості випускників, 11,8% від випускників спеціальностей педагогічного напрямку. Якщо знати, що в області близько 400-т шкіл, то зрозуміло, що з вчителями велика проблема.

Сьогодні наша депутатська комісія бере під контроль формування освітньої мережі, розподіл фінансування, витрачання коштів платників податків на гуманітарну сферу. Це у наших повноваженнях. Звичайно, потрібна державна політика підтримки освіти та молоді. Будемо стимулювати Київ працювати ефективніше, - пообіцяв Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів