Навчання під час карантину в Херсонському держуніверситетi

Навчання під час карантину в Херсонському держуніверситетi
З 25 січня 2021 року Херсонський державний університет почав працювати у штатному режимі з дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів для закладів освіти, визначених постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року № 1236. Наразі навчальний заклад поступово повертається до роботи, але з дотриманням карантинних вимог.

Так, згідно наказу в університеті діють певні норми, яких дотримуються науково-педагогічні працівники, співробітники, здобувачі вищої освіти. Це соціальна дистанція, масковий режим, обмежений доступ сторонніх осіб до навчальних корпусів вишу. Крім того, в університеті обмежили проведення масових зборів, заходів на факультетах та в студентському містечку, крім тих, що необхідні для забезпечення функціонування навчального закладу в цілому.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський прокоментував: «Вже у понеділок, 1 лютого, розпочинається ІІ семестр. Але ми продовжуємо працювати й навчатися за аналогією першого півріччя. Організація навчального процесу буде безпечною – чітко, згідно вимог чинного законодавства. Але і якість повинна бути відповідною. Мені дуже не хочеться, аби наші дипломи називали «дипломами ковідного часу».

«Основне завдання нашого університету попри ті карантинні обмеження, що функціонують в Україні згідно із постанови Кабінету міністрів України та головного санітарного лікаря – забезпечити високу якість освітнього процесу незалежно від того, що частина освітніх компонентів відбуватиметься в дистанційному форматі. Ми справді повертаємося до тих обмежень, які були до локдауну, це нам дозволяє роботу в різних формах. Ми повертаємо частково і очне навчання, там де потребує спеціалізованих аудиторій, але, звичайно, основна форма – дистанційна. Університет готовий до надання якісних освітніх послуг здобувачам всіх рівнів, оскільки і викладачі набули відповідних компетентностей, і здобувачі вищої освіти мають сформовані цифрові навички», – наголосив перший проректор Сергій Омельчук.

Освітній процес у ІІ семестрі 2020/2021 н.р. у ХДУ стартує з 1 лютого для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів денної і заочної форм навчання.

Навчання триватиме у дистанційному або змішаному режимі проведення лекційних, семінарських і практичних занять у разі об’єднання груп та за умови більше 20 осіб на занятті. А також в очному режимі проведення лекційних, семінарських, практичних і лабораторних занять, що передбачають використання предметних та (або) спеціалізованих навчальних аудиторій і приміщень, оснащених спеціалізованим обладнанням, а також інших освітніх компонентів навчальних дисциплін, що мають свою специфіку, за умови не більше 20 осіб на занятті.

До того ж, забороняється планувати в розкладі проведення навчальних занять в очному й дистанційному режимах для однієї групи протягом дня. В один день заняття мають проводитися лише за однією із форм. Проведення навчальних занять в очному режимі має проходити з II по IV пару. Розклад та ідентифікатори і паролі в ZOOM повинні бути розміщені на офіційних сторінках факультетів.

Також в університеті забезпечили неухильне виконання регулярної дезінфекції та дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження розповсюдження захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів