Херсонський державний університет окреслив плани роботи

Херсонський державний університет окреслив плани роботи
Сьогодні, 25 січня у Херсонському державному університеті відбулося перше у 2021 році засідання ректорату. У ході зібрання присутні обговорили напрямки діяльності, які визначать поведінку і модель роботи навчального закладу у поточному році.

«Ми будемо зберігати тренд на те, що сьогодні маємо», – розпочав засідання ректор ХДУ Олександр Співаковський. Він переконаний, що парадигму розвитку навчального закладу визначатимуть три чіткі речі: фізична інфраструктура університету – на кожному факультеті, кафедрі буде відведена одна аудиторія, де проводитиметься навчання за змішаною формою; цифрова інфраструктура – програмне забезпечення та все, що пов’язано з цифровими сервісами; адміністративна інфраструктура, яка повинна все це забезпечити.

Інтегрування цих трьох компонентів має забезпечити: 25% дисциплін вільного вибору; в рамках організації навчального процесу вихід на ринок підвищення і перепідготовки вчителів; залучення через сертифікатні програми будь-кого з інших університетів.

«Таким чином, ми будуємо 3-D простір, де від груп академічних переходимо до груп навчальних та збільшуємо кількість освітніх послуг», – запевнив очільник вишу.

Наразі навчальний заклад чекає від Міністерства формулу фінансування університету. Але й не забуватимемо про спецфонд, який наповнюється за рахунок студентів-контрактників: «Це наша спільна робота. І ми маємо конкретне бачення її вирішення – через розвиток інфраструктури, розширення спектру освітніх послуг. Але при цьому боротьба за студентів повинна бути потужною. І сьогодні всі сили активуються на ЄВІ», – зазначив Олександр Співаковський.

Надалі про особливості роботи університету в умовах карантинних обмежень з 25 січня доповів перший проректор Сергій Омельчук. Так, за словами Сергія Аркадійовича, відсьогодні університет повернувся до роботи у штатному режимі. «Ми працюємо за тими самими механізмами, за якими працювали у листопаді-грудні минулоріч, дотримуючись відповідних вимог помаранчевої зони. Основні позиції – соціальне дистанціювання, масковий режим і швидке реагування на певні ознаки виявлення гострих респіраторних захворювань», – наголосив перший проректор.

Надалі Сергій Омельчук розповів про підготовку здобувачів вищої освіти І (бакалаврського) рівня до складання ЄВІ з англійської мови. Так, офіційна реєстрація відбуватиметься з 11 травня по 3 червня, основна сесія – 30 червня. «У лютому в університеті стартують тримісячні курси для підвищення рівня володіння іноземною мовою здобувачів освіти. І вже на цьому тижні ми маємо почати працювати над списком тих, хто буде відвідувати курси. Також треба почати відповідну роботу і зі студентами заочної форми навчання. Ми готові робити окремі сесії або ж у дистанційному форматі проводити заняття. Основна мета – збереження контингенту магістрів і піднесення рівня володіння іноземною мовою», – закликав Сергій Омельчук.

Надалі про формування навантаження у 2021-2022 н.р. за результатами запровадження нової моделі формування навчальних планів виступив проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Віталій Кобець. Дисципліни вільного вибору реєструються безпосередньо гарантами ОП. Найближчим часом буде підготовлений проєкт наказу, де регламентовано формування навчальних планів. У лютому гаранти ОП підготують презентації відповідно яких відбудеться голосування студентів. Спеціальна комісія експертів оцінить якість підготовлених презентацій і відповідність їх фаху. Після цього буде опрацювання результатів, прораховані голоси конкуруючих ОП. І далі відбудеться дві комісії – перша визначить переможців, а комісія із розподілу коштів визначатиме розмір навантаження.

Проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максим Вінник представив фінансово-економічні показники діяльності університету за 2020 рік. Серед лідерів по рентабельності проректор виокремив наступні структурні підрозділи – басейн, ботанічний сад та спортивна зала ХДУ.

Також Максим Вінник доповів про ремонтні роботи, які тривають у освітньому закладі. Так, за словами проректора, у лютому заплановано відкриття магазину брендової продукції ХДУ у головному копусі вишу, нової лабораторії на факультеті української й іноземної філології та журналістики, встановлення ліфту для людей з інвалідністю на вході до Наукової бібліотеки. Також у планах – розширення меморіального комплексу, що розташований у парковому містечку.

Проректорка з інноваційного розвитку, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталія Кушнір розповіла про стан підготовки проєкту «ХДУ 24». Наразі ґрунтовна робота у цьому напрямку триває. І у травні мають розпочати роботу перші сервіси. А у вересні проєкт має запрацювати на повну. Також проректорка повідомила, що в університеті відновлюють навчання відповідальних осіб від факультетів за редагування сторінок сайту ХДУ та сторінок у соціальних мережах.

Проректор з соціально-гуманітарної та науково-педагогічної роботи Сергій Кузнецов проінформував про проведення конкурсу на отримання стипендії Президента України, стипендії Кабінету Міністрів України. Так, на засіданні Вченої ради університету планується затвердити кандидатури претендентів. Також проректор зазначив, що найближчим часом відбудеться засідання із заступниками деканів з організаційно-виховної роботи та працевлаштування щодо університетських заходів та формат їх проведення у цьому півріччі.

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів