На Херсонщині триває реєстрація вчителів початкової школи на сертифікацію

Херсонщина, реєстрація, вчителі
Із 18 січня почалася реєстрація вчителів початкової школи на сертифікацію - зовнішнє оцінювання професійних компетентностей. Триватиме реєстрація до кінця січня. Більше пів сотні вчителів з Херсонської області можуть взяти участь в оцінюванні.

Головна спеціалістка відділу інституційного аудиту управління держслужби якості освіти у Херсонській області Наталя Гокіна розповіла, з чого складається процедура сертифікації: "Сертифікація націлена на виявлення і заохочення вчителів з високим рівнем професійної підготовки, які відповідають сучасним вимогам.

Процедура сертифікації складається з 3 –х етапів. 1-й – це незалежне тестування вчителя. Другий етап, це самооцінювання вчителем своєї професійної діяльності і 3-й етап, це вивчення практичного досвіду вчителя".

У Херсонській гімназії №6 є 1 експерт із сертифікації і 1 вчитель, який отримав сертифікат наприкінці 2020 року, - розповіла директорка Світлана Корж: "Я, як директор зацікавлена, щоб якомога більше вчителів брали участь у сертифікації, тому що це досвід, велика робота над собою і ті вчителі, які долучаються до сертифікації, можуть бути залучені як експерти з питань освітньої діяльності, тому вони великий досвід приносять до нашого навчального закладу і ми можемо впроваджувати інновації, які є в освітньому просторі".

Вчителька початкових класів шостої гімназії Тетяна Чехуцька пройшла сертифікацію і говорить, що для цього треба працювати протягом всього року. Процедура не є обов’язковою, вирішила це зробити для саморозвитку: "Це моє бажання стати розумнішою, креативнішою, вище у своїх очах і батьків дітей. Звичайно, мене зацікавив і матеріальний бік. Перший етап сертифікації – це проведення зовнішнього незалежного тестування. Це було, дійсно, нелегко, тому що з усіх галузей науки там були запитання. Етап самооцінки, я повинна була з боку поглянути на свою професійну діяльність, на свою сутність, як учителя".

Серед етапів сертифікації – спілкування з експертом, за результатом якого виставляються бали, що відіграють роль у остаточному оцінювання. Вчителька Ніна Семенова отримала сертифікат 2019 року, а 2020-го стала експерткою: "Я розуміла, як хвилюється вчителька по той бік екрану і це був важкий етап. Це було вивчення її педагогічного досвіду і через екран треба було їй передати її творчість, її креативність, треба було розказати, чим вона керується, про різні технології, які вона використовує".


За словами Наталії Гокіної, вчителі, які пройшли сертифікацію, мають право на позачергову атестацію, що зазвичай відбувається раз на 5 років.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон