У Херсонському держуніверситеті планують встановити власну електростанцію

ХДУ, електростанція, Співаковський
Перейти на альтернативне джерело електроенергії незабаром планують у Херсонському державному університеті. Проректорка з інноваційного розвитку, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталія Кушнір презентувала еко-проєкт, що значно заощадить кошти університету.

Так, відповідно до ініціативи проєкту на даху актової зали університету планують встановити 144 фотоелементних сонячних батарей загальною потужністю до 50 кВТ. Отриманою електроенергією забезпечать роботу актового залу та басейну ХДУ.

«Цей проєкт – перший крок у майбутнє автономії нашого університету. За попередніми розрахунками вкладені кошти повернуться за 4 роки 3 місяці роботи сонячних батарей. Заощаджені кошти університет зможе інвестувати у розвиток матеріально-технічної бази», – прокоментував ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Проректорка з інноваційного розвитку, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталія Кушнір розповідає, що наразі університет чекає заключення незалежної експертної комісії щодо можливого навантаження на фундамент будівлі. Завершити проєкт планують у березні поточного року.

У майбутньому керівництво вишу планує забезпечити подібними електростанціями всі навчальні корпуси та гуртожитки Херсонського державного університету.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон