У Херсоні презентували нову виставу від ромської спільноти та херсонського театру ляльок

У Херсоні презентували нову виставу від ромської спільноти та херсонського театру ляльок
"Чарівна скрипка" — це друга вистава, підготовлена акторами херсонського театру ляльок і ромською спільнотою. Першу п’єсу презентували наприкінці минулого року.

Це історія про ромського хлопчика Лекса, який хоче знайти воду для свого народу. "Вистава інтерпретована, в ній будуть легенди, історії, прислів'я, елементи побуту, музика ромів," — розказав президент ромської ради України Юрій Іваненко.

- Кожна нація має свою мету, і ось роми, вони не знають, але після того, як вони побачать цю казку, вони зрозуміють, для чого роми є на світі. Як ти дітей виховаєш, так воно і буде. Якщо ми покажемо, що роми — це добрий і талановитий народ, який теж хоче миру і дружити з усіма, то коли діти це побачать, у них вже буде інша асоціація".


Ляльок для п’єси виготовила художниця-постановниця вистави Ольга Гоноболіна: "Я запропонувала, що будемо використовувати натуральні матеріали — мішковину, амулети, дерев'яні ґудзики, все те, що асоціюється із кочовим життям ромів. Спочатку малювали ескізи ляльок.

Тут є моя авторська техніка, я ріжу з пінопласту, пап'є-маше покривається зверху. Вони унікальні, тому що в єдиному екземплярі. Кожна вистава унікальна. Мені подобається бути художницею-постановницею, особливо у театрі ляльок, тому що немає повторів. Ти весь час маєш експериментувати. У цій виставі мені подобаються пісні, танці — уся ромська культура".

За матеріалами Суспільний. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів