"Слуга народу" від Херсонщини порушує регламент Верховної Ради

Слуга народу, Іванов, порушує регламент
Але, Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради не реагуватиме на інцидент на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у відео-режимі 18 листопада 2020 року, коли замість народного депутата від “Слуги народу”, мажоритарника з Херсонщини Володимира Іванова шість разів проголосувала стороння особа.

Таку відповідь на своє звернення Рух ЧЕСНО отримав від голови регламентного комітету Сергія Кальченка (фракція “Слуга народу”).

Відразу після того, як на засіданні Комітету з питань держвлади стався вищезазначений інцидент, Рух ЧЕСНО звернувся до Комітету з питань Регламенту з проханням оцінити дії Іванова, котрий, порушуючи закон про комітети ВРУ, дав змогу сторонній людині проголосувати замість нього. Також ми попросили поінформувати Комітет з питань держвлади щодо легітимності чи нелегітимності рішень, ухвалених шляхом неособистого голосування нардепа.

Проте у регламентному комітеті відмовилися якимось чином реагувати на інцидент з Івановим – послалися на те, що не мають відповідних повноважень: “Комітет не уповноважений здійснювати контроль за діяльністю інших комітетів Верховної Ради, зокрема щодо порядку організації засідань комітетів, виявлення можливих порушень під час їх проведення, а також давати оцінку діям народних депутатів – членів комітету та встановлювати легітимність прийнятих іншим комітетом рішень”, – зазначив голова комітету Сергій Кальченко в листі-відповіді.

Водночас він зайвий раз нагадав, що члени комітету на засіданні в режимі відео-конференції повинні голосувати “особисто і відкрито шляхом підняття рук та висловлення своєї позиції “за”, “проти” чи “утримався”. Саме цю вимогу нардеп Іванов на засіданні свого комітету якраз і порушив.

Нагадаємо, 18 листопада на засіданні Комітету ВРУ з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, котре відбувалося в режимі відео-конференції, замість члена комітету – депутата від “Слуги народу” Володимира Іванова шість разів проголосувала невідома особа, ймовірно, жінка. Два з цих шести голосувань стосувалися президентського законопроєкту про всеукраїнський референдум. Голова комітету Андрій Клочко підміни нібито не помітив.

Голосування сторонньої особи замість народного депутата на засіданні комітету є прямим порушенням закону “Про комітети Верховної Ради України”.

За матеріалами ЧЕСНО
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон