Жінки Херсонщини шукають порятунку від кривдників у поліції та судах

насильство, жінки, кривдники
25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

За статистикою, кожна 5 жінка в Україні стикається з тією чи іншою формою насильства.

За даними Головного управління Нацполіції в Херсонській області, від початку року на Херсонщині поліція відреагувала на 5500 звернень щодо домашнього насилля. За цей період поліцейські винесли 1615 термінових заборонних приписів, склали 4745 адміністративних протоколів (з них дільничні поліцейські склали 2600 матеріалів). На профілактичному обліку в поліції перебувають 3300 кривдників.

Допомоги жертви шукають і в судах. Наприклад, до Каховського міськрайонного суду звернулась жінка. Ще у 2017 році вона розлучилась із чоловіком. Протягом усього їх подружнього життя чоловік висловлювався грубою нецензурною лайкою на її адресу, ображав, псував її майно. Тобто вчиняв психологічне насильство. Ситуація не покращилась і після розлучення. Колишній чоловік приходив до жінки додому, ображав її та погрожував. Суддя видав обмежувальний припис строком на 6 місяців. Протягом цього часу кривднику заборонено приходити до колишньої дружини додому, наближатись до неї ближче, ніж на 50 метрів, переслідувати її та контактувати по мобільному телефону чи через третіх осіб.

За порушення заборон кривднику загрожує до 6 місяців арешту або до 2 років обмеження волі.

А мешканка Херсона страждає від знущань власного сина. Живуть вони в одному будинку. Проте син веде асоціальний спосіб життя, зловживає алкоголем і наркотиками. Окрім цього, постійно краде у матері гроші та цінні речі з будинку. Дійшло до того, що з будинку чоловік вкрав і продав газовий котел і батареї. І жінка просто замерзає у власній оселі. Окрім цього, син постійно словесно ображає мати, погрожує її вбити та навіть піднімає руку.

Суд на 2 місяці заборонив сину перебувати в одному будинку з матір’ю, наближатися на відстань 100 метрів до оселі та будь-яким способом комунікувати з жінкою.

Подібний обмежувальний припис видали чоловіку іншої херсонки. Жінка розповіла суду, що протягом останніх 6 років чоловік вчиняє відносно неї психологічне та фізичне насильство, вона зверталася з цього приводу до правоохоронних органів у 2019 та 2020 році. Так, їй був виданий заборонний припис на 10 днів відносно чоловіка. З того часу вона покинула їх місце сумісного проживання разом з дітьми, при цьому її сезонні речі та речі дітей залишилися у будинку.

Незважаючи на те, що чоловіка притягнули до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, він продовжує погрожувати дружині, не віддає її речі та приходить до її нового місця проживання.

У разі порушення умов припису, кривдник буде нести відповідальність.

Пам’ятайте! Розповісти про факт насильства може будь-хто: перехожий, сусід, родич, свідок. Головне – не мовчати!

Олена ПІМЕНОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон