Херсонські динозаври отримали власних дантистів

динозаври, дантисти, Мусійко
Професію стоматологів для динозаврів опанували молоді херсонці Діана Осокіна та Сергій Великих, пише Голос України.

Жодного стосунку до медицини раніше вони не мали - 22-річна Діана працює кухарем у кафе, а 21-річний Сергій - маляр. Та вони є відданими фанатами тринадцяти доісторичних хижаків, котрі цього року оселилися у херсонському "Парку юрського періоду" із безплатним входом для всіх бажаючих. І дуже засмутилися, дізнавшись, що аж занадто допитлива малеча за кілька місяців встигла повисмикувати у бідолашних динозаврів сорок ікол розміром у 5-6 сантиметрів кожне.

Діана з Сергієм заповзялися їх "підлікувати", але завдання виявилося не з простих. Нові ікла мали не відрізнятися від інших, аби вигляд древніх істот залишався максимально достовірним. Тож методом проб і помилок наполегливі "дантисти" підібрали суміш на основі харчового крохмалю та суперклею, з якого вийшли просто-таки ідеальні зуби для щелеп їхніх "підопічних".

Куратор проекту "Парк юрського періоду" Вадим Мусійко каже, що ікла динозаврам вставлятимуть у окремому ангарі, куди тринадцятьох мешканців парку зараз вивезли на "зимовий відпочинок та лікування". Втім, частину зубів виготовляти не потрібно - їх повернули батьки, котрі знайшли ці "сувеніри" у кишенях одягу своїх дітлахів після відвідин динозаврів.

Причому хлопці та дівчата невинно стверджували, що ікла з пащ тиранозаврів та трицератопсів самі не видирали. Це мовляв, зробили якісь хулігани, чи ті "самі випали". А вони просто їх "знайшли на підлозі". Та фахівці стверджують: вставити їх на місце буде досить легко. Адже щелепи копій динозаврів виготовлені зі спеціального пластику і без проблем піддаються косметичному ремонту.


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон