На Херсонщину віє токсичне повітря

кордон, Крим, забруднення
Адміністративний кордон Херсонщини на межі України з АР Крим є токсичним. І не в переносному, а в прямому розумінні цього слова.

У Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонщини поблизу сумнозвісного підприємства "Титан" (Армянськ) мобільна лабораторія Держпродспоживслужби України майже два тижні аналізувала повітря для виявлення небезпечних речовин. І їх наявність таки зафіксували.

Приміром, концентрація метану в атмосфері на адмінмежі сягає 2,11 мг/л за норми 1 мг/л. Оксиду азоту - 0,65 мг/л за норми 0,4 мг/л. Сірководню - 0,01 мг/л за норми 0,008 мг/л.

Якщо сформулювати простіше, то мешканці сіл і селищ на адмінмежі з окупованим півостровом дихають приблизно такою само сумішшю, як і мешканці великих міст, де із загазованістю хронічні проблеми. Але тут ці проблеми створює не потік транспорту, а "подаруночки" від індустріального гіганта.

Причому за них селяни жодного відшкодування не отримують. І двотижневого моніторингу за участю мобільної лабораторії недостатньо для розуміння того, чим насичена атмосфера біля "Титану". Для цього потрібні не епізодичні виїзди, а наявність стаціонарного поста із усім комплексом обладнання, каже директор обласного Гідрометцентру Юрій Кіріяк. Та на його створення потрібні бюджетні гроші, яких досі "не нашкребли".

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон