У Херсонському держуніверситеті встановили пам'ятний камінь

У Херсонському держуніверситеті встановили пам'ятний камінь
19 листопада на центральній алеї Херсонського державного університету відбулося відкриття Пам'ятного каменя, який символізує перше сторіччя освітнього закладу.

Шлях від Юр’ївського вчительського інституту (1917 р.) до Херсонського державного університету (2017 р.) – це шлях у 100 років. Історія університету почалася в далекому 1917 році, коли Юріївський вчительський інститут на чолі з директором Федором Страховичем переїхав до Херсона. На той час заклад налічував 8 викладачів і 60 студентів. А сьогодні освітній заклад відзначає 103-ю річницю від дня заснування і є найбільшим закладом вищої освіти на півдні України, налічує близько 7000 студентів та 600 науково-педагогічних працівників.

«Ми сьогодні встановили пам’ятний знак у вигляді гранітного каменю, який асоціюється з міцністю та стійкістю. Він символізує вікову історію нашого університету. Це спроба передавати від покоління до покоління ту систему цінностей, яка нас об’єднує. Надалі історію створювати вам, молодому поколінню», – наголосив ректор ХДУ Олександр Співаковський. Він додав: «Зберігайте традиції так, аби кожен пам’ятав, що наша alma mater, наш рідний Херсонський державний університет був, є і точно буде. І ті, хто приходять, повинні знати, що цей заклад має свою вікову історію».

За 100 років своєї діяльності університет утвердив себе як важливий освітній і науковий центр, інтелектуальний і культурний осередок, що виховав не одне покоління української інтелігенції — чимало відомих освітян, науковців, громадських діячів, митців, політиків і підприємців, яких об'єднують високий професіоналізм та відданість своїй країні.

Сьогодні університет успішно функціонує, працюючи на перспективу — відродження міста, області, країни, упевнено дивиться в майбутнє, продовжуючи та примножуючи кращі університетські традиції.

Пам’ятний камінь, що символізує перше сторіччя Херсонського державного університету урочисто відкрили – ректор ХДУ Олександр Співаковський, радник ректора, тричі ректор ХДУ Юрій Бєляєв, та студентка-магістрантка Анастасія Самойленко.

Більш докладно про історію університету й сучасні відомості про освітню, наукову, міжнародну й громадсько-культурну діяльність закладу, його потенціал можна ознайомитися за покликанням.

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів