На Херсонщині з'явиться Арабатська савана

савана, Арабатська стрілка, сафарі-парк
Арабатська савана. Таку назву отримав цікавий проект, започаткований сафарі-парком на курорті Арабатська стрілка Генічеського району на Херсонщині.

Тут під вольєри для різноманітних тварин з усього світу відвели два гектари території, а ще на двох хочуть зробити ділянку майже справжньої африканської савани.

Висаджувати для цього ендемічні рослини з «чорного континенту» не будуть, натомість переселять сюди копитних, які асоціюються в українців саме з Африкою.

Насамперед, дирекція сафарі-парку вже придбала у розпліднику на Західній Україні двох антилоп нільгау – молодого трирічного самця і чотирирічну самичку.

Але це тільки початок: у планах переселення до арабатської саванни зебр, антилоп канна та інших впізнаваних травоїдів, котрі є відомими мешканцями савани африканської.

Директор Сафарі-парку Олексій Гетта каже, що зараз майбутню арабатську савану почали огороджувати.


Надалі шукатимуть її майбутніх мешканців, причому привезти їх на курорт у часи карантинних обмежень буде непросто. Та якщо все вийде, шматочок Африки у степах України притягуватиме тисячі туристів та відпочивальників. І це буде не тільки чарівне видовище: адже вночі до «переклички» тварин додаватимуть своє ревіння ще й леви, котрі мешкають у окремому вольєрі. Це й буде справжнісіньким звуковим відтворенням далекої савани.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон