Студенти-медики ХДУ підвищують свій професійний рівень

студенти, медики, рівень
Напередодні Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатит і Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом для студентів медичного факультету Херсонського державного університету провели лекцію «Профілактика, тестування, лікування ВІЛ-інфекцій/СНІДу» з практичними елементами. Її мета – надати майбутнім медикам актуальну інформацію щодо цього захворювання, процедури профілактики та виявлення інфекції.

Лекторами виступили – завідувачка кабінету «Довіра», лікарка-інфекціоністка КНП «Херсонської міської клінічної лікарні ім.Є.Є.Карабелеша» Наталія Риженко та керівниця проєктів Херсонської міської громадської організації «Асоціація XXI століття» Валентина Шаповалова.

На актуальності та важливості проведення такого роду заходів наголосила декан медичного факультету Наталія Шахман. Адже більшість з присутніх в аудиторії в майбутньому стануть лікарями. Тож у своїй медичній практиці вони неодноразово стикатимуться з такими захворюваннями як ВІЛ/СНІД.

У своїх виступах стейкхолдери акцентували увагу на важливості направлення пацієнтів на обстеження з метою виявлення своєчасного захворювання та призначення лікування. А, найголовніше, ролі сімейних лікарів у боротьбі з ВІЛ-інфекціями у нашій області та країні.

Наталія Риженко, яка має 14-річний досвід роботи та лікування пацієнтів з ВІЛ-інфекціями, наголошує: «На сьогоднішній день СНІД – не вирок. Звісно, за умови правильного та своєчасного лікування, яке можна отримати в кабінетах «Довіра» по всій області. Сьогодні тривалість життя людей з ВІЛ-інфекцією дорівнює тривалості життя загального населення».

Також лікарка представила присутнім статистику захворюваності на Херсонщині та динаміку смертності. За її словами, протягом 2019 року на території України було проведено 2,5 мільйони тестувань громадян, з них 40% – донори та вагітні.

Також Наталія Риженко ознайомила своїх майбутніх колег із профілактикою, тестуванням і лікуванням цього захворювання та алгоритмом заповнення медичної документації. Озвучила основні функції кабінетів «Довіра» та лікарів-інфекціоністів - тестування, постановка на диспансерний облік, призначення лікування, профілактика та здійснення лабораторного супроводу, консультування хворих та членів їхніх родин.

По завершенню лекції присутні перейшли до практичної частини. Так, студентам-медикам представили та розповіли про різноманітні експрес-тести на виявлення ВІЛ-інфекції. Майбутні лікарі не лише дізналися про етапи тестування, а й спробували провести його самостійно.

Прес-центр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон