Викладачка ХДУ стала учасницею онлайн-курсу відомого науковця з Німеччини

ХДУ, викладачка, онлайн-курс
Доцентка кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики Алла Цапів долучилися до інтенсивного онлайн-курсу «LITERARY STUDIES: OLD AND NEW». Ініціатором і головним лектором наукового заходу став Віллі Ван Пір, професор кафедри міжкультурної герменевтики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана.

Курс «LITERARY STUDIES: OLD AND NEW» орієнтований як на молодих вчених, аспірантів і магістрантів, так і на досвідчених науковців, які займаються філологічними дослідженнями та володіють англійською мовою на професійному рівні.

Безпосередньою організацією курсу займалася кафедра англійської філології і перекладу Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з кафедрою міжкультурної герменевтики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана.

Лектором курсу виступив професор Віллі Ван Пір – автор численних монографій і статей з питань поетики і епістемологічних засад вивчення художнього тексту, віце-президент Міжнародної асоціації емпіричної естетики, президент Всесвітньої асоціації поетики і лінгвістики і Міжнародного товариства емпіричного вивчення літератури і медіа. А також він є співзасновником міжнародного проєкту емпіричних досліджень REDES, співредактор серії «Linguistic Approaches to Literature» та журналу «Scientific Study of Literature».

Науковець у своїх лекціях зосереджується на питаннях наративного моделювання різних типів прозових та поетичних текстів, інтермедіальності та мультимодальності художніх творів, а також на проведенні емпіричних досліджень та обробці результатів лінгвістичних експериментів.

Доцентка кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики ХДУ Алла Цапів зазначила: «Я з великим задоволенням та професійним інтересом долучилась до онлайн-курсу неперевершеного Віллі Ван Піра. Оскільки у своїх наукових дослідженнях неодноразово посилалась на його роботи з наратології. Професор розкрив інтермедіальність поетичного тексту Езри Кітс «Ode to Nightingale» і його втілення у різних видах мистецтва. Також продемонстрував складну наративну структуру і взаємодію різних типів нараторів і фокалізаторів у готичному романі Мері Шеллі «Франкенштейн». А ще висвітлив результати експериментального дослідження реакції різних вікових груп читачів (дітей та дорослих) на прочитання художніх текстів».

Курс включає три основні складові: теоретичну частину, емпіричну частину та приклад застосування методології до вивчення творів певного автора. Теоретична частина містить огляд історії та сучасного стану теорії висунення, яка вважається однією з фундаментальних у літературознавстві. В емпіричній частині курсу розглядаються новітні способи дослідження літературних процесів у доказовий спосіб. У якості конкретного прикладу науковці аналізують висунення у текстах Вільяма Шекспіра.

Фахівці, які прослухають повний курс, отримають сертифікати про наукове стажування із зазначенням відповідних годин і кредитів. Інтенсив триватиме до 14 листопада.

Прес-центр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон