На Херсонщині розширення нацпарку за рахунок українських Мальдівів не хочуть

На Херсонщині розширення нацпарку за рахунок українських Мальдівів не хочуть
Рибалки, підприємці, активісти низки громадських організацій та органів місцевого самоврядування курортного Скадовська, сусідніх селищ Лазурне та Красне влаштували акцію протесту в місті на Чорному морі, пише Голос України.

Вони висловилися категорично проти планів передачі в розпорядження Національного природного парку "Джарилгацький" усього острова Джарилгач та морської акваторії навколо нього.

Учасники акції побоюються, що після такої "реформи" (її підтримують деякі високопосадовці Мінекології України) заборонять чи істотно обмежать доступ на острів відпочивальників та промислові бригади, які виставляють на піщаних мілководдях вентері для вилову риби та креветок.

У нацпарку спростовують такі закиди. Але факт є факт: навіть нині наявність на острові двох господарів спричиняє проблеми та конфліктні ситуації.

Зокрема, Скадовський лісгосп упродовж останніх років через встановлення "заповідного" режиму не отримує дозволів Мінекології на санітарний відстріл муфлонів, благородних оленів та ланей з популяції на острові, чиї кормові ресурси досить обмежені. Тож його перенаселення травоїдами за відсутності природних регуляторів-хижаків загрожує зникненням рідкісних рослин.

Тим часом цей відстріл раніше приносив господарству чималі гроші за рахунок продажу ліцензій українським та іноземним мисливцям. Тому учасники акції протесту вимагають організувати громадські слухання з приводу розширення нацпарку. І надалі приймати будь-які управлінські рішення лише з урахуванням думки місцевих жителів.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів