Через серйозні порушення під час виборів, ЦВК достроково припинила повноваження Херсонської обласної ТВК

ЦВК, припинила повноваження, ТВК
Сьогодні, 12 листопада Центральна виборча комісія задовольнила скаргу Херсонської обласної організації політичної партії "НАШ КРАЙ" та визнала протиправну бездіяльність Херсонської обласної ТВК, яка вчинила одноразове грубе порушення ст.38 Конституції України, встановленого Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 10.11.2020 року у справі номер 540/3489/20. Чим достроково припинила повноваження Херсонської обласної ТВК.

Нагадаємо, що Херсонська обласна територіальна виборча комісія відмовлялася виконувати судові рішення, які зобов’язували її перерахувати бюлетені на ряді дільниць Каховського і Скадовського районів, аби встановити дійсні результати виборів депутатів Херсонської обласної ради.

Судові позови ініціювала політична партія «НАШ КРАЙ», до якої потім доєднались і представники партії "Нам тут жити", які заявили, що в Бехтерській сільській ТВК Скадовського району та в Каховській міській ТВК Каховського району вкрадено їхні голоси на користь іншої партії. Йдеться про маніпулятивні дії членами цих двох комісій, які при заповненні звідних протоколів ТВК дописали «Блоку Сальдо» загалом 780 голосів, які дозволили йому перетнути 5%-бар’єр і зайти в облраду обманним шляхом. Адже без цих голосів, не бачити їм області, як своїх вух.


Аби у підсумку зійшлася загальна кількість бюлетенів, кимось навчені маніпулювати представники комісії, поклали в мішок за «Блок Сальдо» зіпсовані бюлетені. Як кажуть старожили виборів, такі безпрецедентні порушення на Херсонщині відкрилися вперше. Тоді, коли Херсонський окружний адміністративний суд і П’ятий апеляційний адміністративний суд зобов’язали перерахувати голоси, відкривати запечатані мішки та витягати на світ божий, усі свої «рукописи», які, як відомо, не горять, обласна ТВК, найперше в особі голови Тараса Бузака, упиралася як могла.


Такій настійливості пана голови можна було б позаздрити, аби не йшлося про порушення ним статті 158-3 Кримінального кодексу України, яка тягне на позбавлення волі. Крім того, стало відомо, що в Херсонській обласній ТВК нізвідки з’явились й нові протоколи ДВК та ТВК з позначкою «Уточнені». Члени ДВК від політичної партії «НАШ КРАЙ» написали письмові заяви, що їх не підписували.

Хто на такі протиправні дії напоумив пана Бузака, без якого, зрозуміло, в комісії будь-яке рішення не приймається, розбирається поліція. У зв’язку з численними порушеннями виборчого законодавства, політична партія «НАШ КРАЙ» звернулась із заявою до правоохоронних органів за фактом підробки виборчої документації. Вже відкрито кримінальну справу та проводяться слідчі дії. Поліція вилучає документацію, допитує членів комісії ДВК та ТВК.

За матеріалами ПП "Наш край"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів