Резонанс навколо управління Держгеокадастру – аграрії Херсонщини назвали речі "своїми іменами"

саботаж, Держгеокадастр, аграрії
Саботаж, «дике» свавілля, фейки, блокування роботи державної структури. Так розцінили аграрії Херсонщини події останніх днів навколо обласного управління Держгеокадастру та його нового керівника Олександра Паливоди.

Свою думку представники аграрних громадських об’єднань висловили під час прес-конференції під назвою «Аграрії проти земельної мафії».

Власну позицію сільгосвиробники обґрунтували, назвавши речі «своїми іменами». Базуючись на власному досвіді, вони заявили, що останні 5 років управління Держгеокадастру в Херсонській області – це ворог інвестицій і фермерів, це наскрізь корумпована структура, яка займалася розкраданням державних земель. І саме не бажанням щось змінювати і втрачати пояснюється нинішній супротив «старих» заступників управління новому його очільнику.

«Останні роки в облраді я очолював «земельну» комісію, до нас зверталися аграрії з проблемами, які їм створювали в управлінні Держгеокадастру. Ми запрошували керівників, але жодного разу ніхто на комісію не з’явився, жодного питання не було вирішено позитивно, людей просто футболили, прикриваючись бюрократичними перепонами, а тим часом відбувався справжній дерибан землі. Ні для кого не секрет, що основна схема розкрадання державної землі – це або оренда висока, або розпаювання землі, або оренда з подальшим розпаюванням по 2 га особистим селянським господарствам і врешті перепродаж землі тим, хто цією схемою займався - співробітникам Держгеокадастру», - заявив голова фермерського господарства, депутат обласної ради Сергій Рибалко.

«Фермерське господарство, яким я керую, вже понад півроку судиться з управлінням. Розуміння з їхнього боку немає. Там суцільна корупція, і всі про то знають. Наче там усім, хто приходить на роботу, якусь корупційну ін’єкцію роблять, а Паливода від неї відмовився, тому й має такий супротив. Не хочуть заступники, які влаштували увесь оцей «спектакль», нічого міняти, тому й паралізують роботу державної структури», - поділився своїм баченням голова фермерського господарства, депутат Херсонської облради Леонід Кириченко.

«Щодо подій останніх подій в управлінні, інакше, як цирком я назвати це не можу. Соромно на це дивитися.. А все тому, що прийшла нова людина, не з їхньої команди, яка зараз «копне» і викриє усі ті схеми», - додав голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Херсонській області Олександр Гордієнко. Варто зазначити, практично в один голос представники громадських сільгоспоб’єднань новопризначеного начальника управління Держгеокадастру Олександра Паливоду підтримали, мотивуючи тим, що добре знають його як екс-керівника департаменту сільгоспрозвитку облдержадміністрації.

«Хочемо висловити підтримку Олександру Паливоді – людині, яку давно знаємо, якій довіряємо, з якою довго працювали, яка завжди чула аграріїв – жодного разу не виходили від нього без чіткого розуміння і підтримки у вирішенні проблем. Для нас його призначення на цю посаду – це надія», - сказав голова Аграрного союзу в Херсонській області Ігор Брагінець.

«Паливода прийшов на цю посаду з аграрної сфери, він безпосередньо працював з аграріями, ми його знаємо, як порядну людину. А зараз проти нього почалася боротьба на кожному кроці, тому що хочуть продовжити свої оборудки з землею», - висловився Сергій Рибалко.

Підтримати нового керівника і допомогти йому змінити принципи роботи обласного геокадастру, відстоювати його учасники прес-конференції мають намір не лише на словах.

«Ще наприкінці червня аграріїв під час зустрічі з Президентом України ми наголошували, що потрібно негайно навести лад в Держгеокадастрі, особливо в Херсонській області. Це структура, яка перешкоджає залученню інвестицій в область. В результаті був призначений новий голова Держгеокадастру Роман Лещенко, завдяки принциповій позиції якого ми отримали нового начальника в області – легітимного. За що хочу подякувати і Президенту Володимиру Зеленському, і Роману Лещенку. Що відбувається сьогодні – дике свавілля, якісь фейкові зламані руки, заважають працювати новій команді, новій людині. Але ми цього так не полишимо. Пропоную від усіх громадських організацій звернутися до правоохоронних органів, щоб вони розібралися, хто винен, чому блокується робота структури, бо ми не маємо розуміння, коли й чим це закінчиться», - запропонував голова Всеукраїнської Аграрної Ради у Херсонській області Володимир Хвостов. І таке звернення буде.

А під час прес-конференції сільгоспвиробники влаштували такий собі челендж – відповідь заступникові начальника управління, який розповів ЗМІ про свою начебто зламану йому новим керівником руку.

«Це відповідь тому, хто бігав з перемотаною рукою. Наші перемотані пальці - це символ того, що аграрії мають намір припинити розкрадання землі, що поліція розмотає кожну справу корупціонерів», - пояснив Сергій Рибалко.

У свою чергу новопризначений керівник управління Держгеокадастру «змалював» нинішню ситуацію зсередини.

«З першого дня призначення я відчув саботаж, провокації, тиск. Протягом дня заступники заходили в мій кабінет, вимагали якихось пояснень, ставили провокаційні питання,знімали все на відео. Потім оприлюднили відрізки. Натомість у мене є повні відеоверсії. Також є, приміром, висновок головного лікаря «Тропінки», куди після інциденту поїхав мій заступник Лабенок – у висновку чітко написано, що ніякого перелому руки у нього немає. При цьому він у гіпсі ходить по телеканалам і бруднить моє ім’я. Я хочу спростувати всі заяви про сторонніх людей в управлінні. Я готую позов до суду. Я два тижні даю пояснення поліції та іншим структурам, замість повноцінно працювати. По всім фактам є докази, що це фейки, чекаємо відповіді від поліції», - розповів Олександр Паливода.

А ось що стосується причини такої поведінки своїх заступників, які, до речі, сьогодні всі, як один, терміново пішли на лікарняний, то Олександр Паливода повідомив, що на кінець року було заплановане завершення інвентаризації 36,5 тисяч га земель для передачі з них сільгоспугідь територіальним громадам. До дня призначення нового очільника, станом на 20 жовтня затверджено технічні документації лише на площу 23 га, що складає менше 1%.

Наразі, за два останні тижні, затверджено 3 технічні документації на площу 338 га: «Тому й проходить цей саботаж і проти мене, і проти, власне, передачі земель громадам. Але ми працюємо – інвентаризація буде проведена, землі будуть вчасно передані ОТГ, разом з аграріями, з новою командою ми закінчимо реформу».

За словами Олександра Паливоди, невдовзі управління Держгеокадастру в області має стати сервісною компанією: «Була вже заява Романа Лещенка, що з січня наступного року до Держгеокадастру не треба буде фізично ходити взагалі. Взяти витяги можна буде через програму «Дія», або на сайті, консультуватися – через колл-центр. Це буде державний орган влади з вузькою спеціалізацією, який надає послуги. Найближчим часом ми очікуємо в рамках реформи скорочення штатів по Україні на 60%. Переді мною стоїть конкретне завдання – завершити інвентаризацію, передати землі в ОТГ і зробити з управління Держгеокадастру якісну, злагоджену,консалтингову, сервісну структуру , щоб люди могли звернутися, оперативно отримати від нас допомогу і так само оперативно вирішити свої питання».

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон