Як на Херсонщині працюватимуть дитячі садочки під час карантину

дитсадочки, карантин, правила
В залежності від епідемічної ситуації в країні, Херсонщина на сьогоднішній день залишається у «зеленій» зоні. Але за правилами адаптивного карантину, який діє до 31 жовтня є певні правила, які повинні дотримуватися херсонці. І вони постійно оновлюються.

Зокрема, оприлюднена постанова №55 головного державного санітарного лікаря України з новими рекомендаціями щодо роботи дитячих садків в умовах адаптивного карантину.

З нововведень: дозволено проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей однієї групи та за присутності одного з батьків/опікунів дитини (у масці) з розрахунку однієї особи на 5 кв. м площі приміщення, в якому проводиться захід, або території (якщо на відкритому повітрі).

Заборонено запрошувати творчо-розважальні колективи та інших осіб, які не є співробітниками закладу.

Інші рекомендації лишаються в дії. Працівники дитсадків перед роботою зобов'язані міряти температуру та працювати в масках. Вихователі зранку приймають дітей від батьків на території закладу, але за межами будівлі. На вході у приміщення потрібно обробляти руки спиртовими антисептиками. Усі протиепідемічні заходи для дітей мають бути організовані в ігровій формі.

Також у закладах дошкільної освіти забороняється використання багаторазових тканинних рушників, м'яких іграшок, килимів з довгим ворсом. Заборонено заходити у приміщення дошкільного закладу у вуличному взутті та проводити батьківські збори.

Також рекомендовано розробити графік прогулянок та занять, щоб не допустити змішування груп, обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та використовують додатковий інвентар. Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками щодві години та після відвідування громадських місць.

Кожні дві години працівники садків мають дезінфікувати поверхні. Також це необхідно робити після закінчення робочого дня.

Обов’язкові провітрювання приміщень щонайменше 15 хвилин перед відкриттям закладу та провітрювання кімнат (по черзі) впродовж дня.

З повним текстом постанови можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/3i3f0cn

За матеріалами прес-служби Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон