ХДУ став учасником Міжнародного проєкту зі створення документальної вистави

ХДУ, проєкт, Гоманюк
Херсонський державний університет став одним із учасників Міжнародного проєкту «PARCEL FROM ABROAD». Від імені нашого освітнього закладу участь взяли доцент кафедри географії та екології Микола Гоманюк, який виступив як консультант та соціолог проєкту, а також доцент Аршавір Саркісов і магістрантка Анастасія Маркелюк у якості акторів.

У «PARCEL FROM ABROAD» беруть участь три країни – Німеччина, Україна та Киргизстан.

Проєкт присвячений створенню документального спектаклю, який порушує теми у трикутнику питань, пов’язаних сучасною економікою, COVID-19 та персональним щастям.

Вистава має назву «SENDER UNKNOWN» («Відправник невідомий») і складається з листів та посилок, надісланих на виставу звичайними людьми з різних країн. «SENDER UNKNOWN» – вистава-конструктор, який глядачі збирають самі, і щоразу підсумкова конструкція неповторна. Під час так званого перформансу аудиторія хоч і дотримується або ж не дотримується порад, проте сама вирішує, що і як робити/не робити та про що говорити/не говорити.

Прем’єра «SENDER UNKNOWN» відбулася на початку вересня на фестивалі «Гогольfest» у Херсоні. Підтримку у її створенні надали Інститут Гете, Міністерство культури та науки федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія та Український культурний фонд.

Головне художнє питання проєкту – як творити мистецтво разом із глядачами, долаючи політичні та соціальні кордони. А особисті історії щастя від сторонніх людей мають стати підґрунтям для спонтанного переосмислення навколишнього світу без посередництва ЗМІ.

«Реагуючи на виклики сьогодення, ми намагаємося звернути увагу те, що усі ми – люди з різних країн та середовищ, думаємо про сучасну політику та економіку, особисті мрії та щастя і, звісно, про те, чи можуть ці речі співіснувати з вірусами», – розповідає Микола Гоманюк.

Наступного разу виставу покажуть 7-11 жовтня у Кельні (Німеччина) на фестивалі Urbang.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів