Археологи передали Херсонському музею 76 артефактів

археологи, артефакти, музей, розкопки
76 артефактів з південної середньовічної експедиції поповнили колекцію обласного краєзнавчого музею. Знайшли їх минулого року у Тягинці Бериславського району на фортеці Тягинь. 27 липня знахідки передали музейникам.

Начальниця південної середньовічної експедиції інституту археології НАН України, докторка історичних наук Світлана Біляєва розповіла Суспільному про артефакти. Серед них – монети, кераміка, цвяхи, засови .

"Тут прекрасна полів»яна кераміка. Вона широкого розповсюджена від криму до Середньої Азії , Візантії. Тут ми бачимо кераміку з графіта, яка визначає міський тип культури . Про це пишуть болгари , бо вона в них є. Ми бачимо полів'яну кераміку, цвяхи, засови, скло рідкісне , думаєм звідки воно. Я вже написала багатьом фахівцям і вони думають звідки це може бути".


Артефакти були знайдені минулого року. Загалом розкопки фортеці Тягинь, за словами науковиці, тривають з 2016-го.

"Коли почали розкопувати городише, ми не знали, що підуть литовські матеріали. Це була для нас сенсація. Ми знайшли тут накладки на гаманці. Це була традиція в Литві. Їх багато. Наступного року почали саме стіни фортеці. Ми вже частково їх реставрували. Зараз вона стоїть . Можуть туристи подивитись", - говорить Світлана Біляєва.

Наукова співробітниця музею Валентина Ганощенко каже, знахідки з розкопок отримують щороку. Ці, додає жінка, традиційно поповнять колекцію археологічних експонатів, яких у музеї понад 40 тисяч.

"Ми вже не перший рік співпрацюємо. Приємно, що такі предмети надходять до музею. Вони знайдуть своє місце і доповнять експозицію. Дуже значущі предмети, які свідчать про історичні події, що відбувались на території Херсонщини".

Ксенія Сіліна, Григорій Шматко

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон