"Доступними ліками" на Херсонщині користуються до 57 тисяч осіб

Херсонщина, Доступні ліки, факти
В області використовують переваги цієї державної програми майже 57 тисяч осіб. Їм виписано понад 449 тисяч рецептів, з них 337 тисяч – для лікування серцево-судинних захворювань, 59 тисяч – цукрового діабету II типу, 13 тисяч – бронхіальної астми тощо.

Згідно з інформацією Національної служби здоров’я України за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» станом на 23 червня виписано загалом 17,8 млн. рецептів. Протягом першого півріччя кількість пацієнтів, котрі отримують ліки, зросла з 1,75 млн. до 2,23 млн.

До програми долучилися і уклали договір з НСЗУ 1137 аптечних закладів, які реалізують лікарські засоби у 8153 місцях відпуску. На Херсонщині законтрактовано 52 аптечних заклади. Отримати ліки можна в 193 місцях відпуску, що на 20 закладів більше, ніж торік. Аптекам області з початку року відшкодовано 13 млн грн.

До реєстру лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» відповідно до наказу МОЗУ № 1284 від 01.06.2020) увійшло 246 позицій лікарських засобів, з яких 77 пацієнти отримують безкоштовно, інші – з незначною доплатою. Електронну карту аптек-учасниць урядової програми можна переглянути на сайті НСЗУ.

Ксенія АЛІСОВА
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів