На Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапора

На Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапора
Сьогодні, 26-го червня, кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, вже після проголошення Україною незалежності. І саме тоді цей прапор був прийнятий Курултаєм як національний.

“Кримськотатарський народ - невід'ємна частина великої української родини. Для нашого ж регіону, який межує з тимчасово окупованою АР Крим, він близький по духу. Крим завжди був і є українським. Ми докладаємо всіх зусиль, аби кримськотатарський прапор підіймався над українськими адмінбудівлями Сімферополя”, - відзначив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.

З нагоди святкування в областях України над адмінбудівлями урочисто підіймають два прапори: український і кримськотатарський. Сьогодні їх підняли й біля Херсонської облдержадміністрації.

Такі заходи демонструють українцям, які проживають в Криму, що вони не сам на сам з окупантом, а тисячі людей по всій країні солідарні з ними і готові відстоювати їх права.

“Кримськотатарський народ потерпів багато репресій від окупанта. Нам важливо про це пам'ятати, аби кримські татари розуміли, що вони не самі”, - зазначив Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Крім того, керівник Представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов наголосив, що значення цього свята важко переоцінити з огляду на сучасні реалії.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів