На Херсонщини і в приморських районах є бідні села

села, школи, закривають
На Херсонщині чомусь звикли вважати, що в приморських районах люди живуть заможніше, ніж повсюдно у глибинці. Адже сюди курортники багато грошей привозять, і з заробітками нібито легше.

Та це швидше ілюзія, ніж реальність, пише Голос України. Бо що далі від моря у степ, то сутужніше живеться. Приміром, на узбережжі Азовського моря, у Генічеському районі області райрада запустила процедуру ліквідації одразу трьох сіл - Машкевичі, Якимівка і Новий Світ.

Але не на папері, а в житті від них уже мало що залишилося: всі люди виїхали чи померли, а залишки будівель потрохи розбирають чи вже розібрали для своїх потреб мешканці сусідніх сіл, де ще жевріє життя.

Скорочується і населення в Скадовському районі на Чорному морі. Через те, що в селах Андріївка, Гостроподолянське й Хатки стало обмаль малечі, тут вирішили з наступного навчального року ліквідувати три малокомплектні школи. На черзі - ще кілька таких самих навчальних закладів, де залишилося по чотири-п'ять десятків учнів.

Тож ситуація біля теплих морів нітрохи не краща, ніж у цілому по області, яка сповзає до демографічної ями: її населення з року в рік незмінно скорочується на п'ять-десять тисяч осіб.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів