На Херсонщині відкрили козацький хрест-оберіг

На Херсонщині відкрили козацький хрест-оберіг
На в’їзді в с. Виноградове Олешківського району Херсонської області урочисто відкрили хрест-оберіг, встановлений козацьким товариством “Херсонська Січ”, на честь легендарних героїв-повстанців турбаївців.

Село Виноградове має давню та цікаву історію заснування, а також легендарних героїв-повстанців турбаївців, які із Полтави потрапили на херсонські землі. Так у Полтаві, за часів Катерини ІІ, відбулося козацьке повстання.

Аби провчити козаків Катерина ІІ відправила турбаївців у спекотну та виснажливу херсонську пустелю. Але спрага та піски не зломали справжніх воїнів. Вони підкорили пустелю та заснували тут село, яке з тих часів процвітає й понині.

Тож, аби віддати шану героям, представники товариства “Херсонська Січ” спільними зусиллями встановили почесний хрест на в’їзді у село. На урочистий захід запросили також і жителів села Турбаї, що на Полтавщині.

До свята долучився і депутат Херсонської міської ради Володимир Сальдо, який понад 20 років тому прийняв присягу. А вже сьогодні він – полковник українського козацтва та старійшина козацького товариства «Херсонська січ».

Володимир Сальдо звернувся до всіх присутніх з вітальним словом: “Мені дуже приємно, що останнім часом дедалі більше людей прагне дізнаватися про історію свого народу, про визначні подвиги та незламаний дух українських козаків, проявляє любов до нашого рідного краю. Пам’ятати історію дуже важливо, оскільки це запорука нашого щасливого майбутнього”.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів