Відкриття курортного сезону на Херсонщині

курорт, сезон, карантин
Коли почнеться курортний сезон на Херсонщині, і як привабити відпочивальників, не порушуючи карантинних обмежень? Ці та інші питання зараз особливо турбують власників і керівників дитячих оздоровниць і баз зеленого туризму та готельєрів на чорноморському й азовському узбережжі краю. Ось що вони розповіли автору цих рядків.

– Бронювання місць у нашому готелі вже почалося, але на червень заявок десь на сімдесят відсотків менше, ніж було в цей час торік. Люди телефонують, цікавляться, але кажуть, що оплачувати замовлення будуть перед самим виїздом, аби уникнути якихось «карантинних» несподіванок, – розповіла адміністратор пляжного готелю «Black Sea» у Скадовську Наталія Акулович. – Звісно, в цей складний час ми намагаємося зробити відпочинок для наших гостей якомога привабливішим. Зокрема, платню за проживання зберегли на минулорічному рівні. Але до цього додали бонуси: по окремих категоріях номерів це безкоштовна доставка їжі в одноразовому посуді. Впровадили також програму дитячої анімації на свіжому повітрі – адже за тривалий час сидіння у чотирьох стінах малеча скучила по рухомих іграх та природі.

– Люди постійно телефонують, запитуючи про вільні місця на базі. Проте змушена їх розчаровувати: з особистих причин, не пов’язаних із карантином, ми в червні не працюватимемо. Можливо, вдасться відкритися у липні, – інформує засновник популярної бази зеленого туризму у селі Стрілковому на Арабатській стрілці Оксана Чорнобривцева.

– У нашому оздоровчому центрі підготовка до літа вийшла «на фінішну пряму», – зазначає директор ОЦ «Прибережний» у селищі Лазурному Ігор Панфьоров. – Довелося багато попрацювати: здали в експлуатацію два комфортабельні житлові корпуси для дітей на триста місць, будівництво яких тривало два роки. Попередньо, плануємо відкриття на 22-23 червня, однак із алгоритмом роботи дитячих таборів держава до кінця досі не визначилася. Скажімо, школярі до нас їдуть організованими групами, а як ці перевезення мають бути організовані у період епідемії коронавірусу, досі незрозуміло. Ще. До «Прибережного» на свої збори з весни до осені приїжджали команди легкоатлетів. На весну 2020-го також планувалося прибуття 120-150 спортсменів. Та чи дозволять проведення зборів – питання також відкрите.

Керівники оздоровниць та готельєри (і не тільки на курортному узбережжі, а також і в Херсоні) вважають, що місцевим органам самоврядування, з свого боку, також треба допомогти курортному бізнесу «втриматися на плаву», аби пережити скруту. Й задля цього взагалі тимчасово зменшити ставки туристичного збору до нуля.

Громадам «недобір» у кілька сотень тисяч гривень на рік не критичний (в Херсоні за весь минулий рік у вигляді туристичного збору до муніципальної скарбнички надійшло всього 800 тисяч гривень). А от для окремо взятого підприємства зменшити вартість відпочинку в своєму пансіонаті чи готелі означає додаткову можливість привабити клієнтів і підвищити власну конкурентоспроможність.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон