Екскурсійний ажіотаж відновився в заповіднику на Херсонщині

заповідник,  Асканія-Нова, ажіотаж
У заповіднику Асканія-Нова – ажіотаж. Варто було послабити карантин, як сюди знову ринули натовпи екскурсантів.

Лише впродовж минулих вихідних (23-24 травня) до Асканії-Нова завітали 763 відвідувачі! Порівняно з «докарантинною» епохою, це ще небагато: адже минулого року на цей час у заповіднику вже побували 15,8 тисячі гостей. Та початок обнадійливий – за два місяці сидіння вдома люди просто зголодніли до видовищ.

А тут їм є що побачити: саме зараз у восьмидесяти павичів, які мешкають в орнітологічній секцій, розпочався сезон розмноження. Тож майже ручні самці на очах у людей розпускають свої розкішні хвости-віяла, хизуючись один перед одним. А в дендропарку перед відвідувачами «ходять пішки» зайці та фазани, звиклі за час карантину, що їх ніхто не тривожить. Діти, а почасти й дорослі, зустрічають симпатичних пташок і звіряток таким захопленим ґвалтом, що працівника заповідника доводиться їх заспокоювати, й пояснювати, що право тварин «на приватність» треба поважати.

– У зв’язку з епідемією коронавіруса, правила відвідування заповідника дещо змінилися. Зокрема, пускаємо екскурсантів тільки через один вхід, де вони проходять температурний скрінінг. Всі гості повинні бути в медичних масках, дотримуватися соціальної дистанції тощо, – наголосив директор заповідника Віктор Гавриленко. – Маски, до речі, їм так набридли, що дехто їх знімає та пхає до кишені, щойно ступивши за ворота. Доводиться їм нагадувати: застережних заходів ніхто не відміняв.

Співробітники заповідника тішаться, що охочих побувати тут знову багато. А от з-поміж жителів селища Асканія-Нова задоволені не всі. Дехто вважає, що приїжджі з регіонів, де COVID-19 сильно поширився (Київщина, Західна Україна), «занесуть коронавірус». Та це побоювання з розряду «в чужому оці пилинку помічають, а в своєму колоди не бачать». Попри ті ж самі карантинні обмеження, у селищі процвітає стихійна торгівля, причому ані самі комерсанти, ані покупці вільно спілкуються без масок та дезінфекції…

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів