Сільський голова з Генічеського району Херсонщини судитиметься з Урядом країни

Генічеськ, голова, суд
Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко розповідав, що на Арабатській Стрілці готують документи для звернення до суду, а також листи до українських високопосадовців із закликом переглянути перспективний план формування громад Херсонщини, пропозицій асоціацій громад України та бажання громад Арабатки об’єднатися в одну ОТГ.

За його словами, при затвердженні перспективного плану Кабмін згідно регламенту зобов’язаний був врахувати зауваження асоціацій, але цього не зробив. Через те Щасливцевська сільська рада планує оскаржити ухвалення перспективного плану формування територій громад, який не передбачає створення ОТГ на Арабатській Стрілці.

Крім того, сільський голова звернувся до президента України Володимира Зеленського (на відео 3.50) з проханням почути жителів Арабатської Стрілки, які прагнуть створити свою об’єднану територіальну громаду, та гарантувати право на добровільне об’єднання.

«Люди апелюють тими моментами, які їм вигідні, просто викривляють ситуацію. До того ж не їм вирішувати, який перспективний план обирати: там, де передбачена одна ОТГ в межах Генічеського району, чи дві.

Ми вже подали документи до суду. На скасування рішення уряду, який затвердив перспективний план з однією громадою в Генічеському районі. І ми не одна така громада, яка звернулася до суду для оскарження урядових рішень», – зазначив Віктор Плохушко у коментарі сайту ІРС-Генічеськ.

Сільський голова різко відреагував на аргументи, які привели посадовці, щодо ОТГ в Генічеському районі під час онлайн-пресконференції, організованої програмою USAID DOBRE , та наголосив на тому, що попри туристичну спрямованість, майбутня громада навіть без надходжень за курортний сезон залишиться самодостатньою.

…І фактор безпеки, хай конкретизують, що саме мається на увазі. Або вони хочуть використовувати подвійний стандарт, припускаючи, що ми неблагонадійні громадяни? Я про це говорив, тоді потрібно в паспорті кожного поставити штапик, і внести зміни до Конституції, що у кого є певний штамп: вони в таких-то і таких-то права утискаються . Все, будемо знати. Я другосортний, нам сюди не можна, а сюди можна. Якщо так, тоді анулюйте Присіваську ОТГ.

У нас бюджетоутворюючим є не туристичний збір, а користування за землю, податок на нерухомість. Ну чому ви підмінюєте поняття? Якщо нам не платитимуть туристичний збір, все рівно будуть платити за землю, податок на нерухомість.

Так, припустимо буде їздити вдвічі або втричі менше відпочиваючих, ми зменшимо туристичний збір, але ми все одно будемо самодостатньою громадою. На сьогоднішній день, у нас дохід (на території Щасливцевської сільради –ред.) на душу населення більше дев’яти тисяч. У нас і сільськогосподарська земля є, і городи у людей. Будемо сіяти, поливати й вирощувати. У нас шість тисяч орної землі. Під нами одне з найбільших в Європі покладів прісної води», – наголосив Віктор Плохушко.

Плюс говорять, що весь цей бізнес контролюється ОЗУ (організованим злочинним угрупуванням), яким ОЗУ і як він контролює? Це якось несерйозно говорити, що весь бізнес на Стрілці контролюється ОЗУ. Це питання до поліції та СБУ. Нехай покажуть порушені кримінальні справи і так далі. Це все несерйозно, це підміна понять і перекручування фактів”, – висловився сільський голова щодо закидів про криміналітет, який нібито контролює туристичний бізнес на Арабатській Стрілці.


Як повідомлялося раніше, заступник міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода і народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін, відовідаючи на запитання кореспондента МЦЖР висловилися, що формування об’єднаних територіальних громад в Генічеському районі за формулою «один район – одна ОТГ» – єдиний можливий варіант для цієї території.

Серед аргументів, які доводили посадовці, уразливість з економічної точки зору територій, орієнтованих тільки на обслуговування туристів: «Наскільки мені відомо, найбільш палкими прихильниками створення ОТГ на півдні Генічеського району, на Арабатській стрілці, були люди, які« рулять »там курортним бізнесом. Серед таких людей є і представники криміналітету. Це не секрет.

У разі створення ОТГ на Арабатці цією територією керуватимуть де-факто вони, швидше за все. Чи потрібно пояснювати, наскільки це небезпечно біля адмінграніци з окупованих Кримом? Тому в Генічеському районі може бути тільки одна ОТГ, і – ніяких відокремлених адміністративно-територіальних утворень в його південній частині», –цитують експерта групи «Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади» коаліції «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) Юрія Ганущака.
За матеріалами сайту ІРС-Генічеськ

Нагадаємо, Уряд затвердив перспективний план формування територій громад на Херсонщині, в якому передбачається створення однієї об’єднаної територіальної громади в Генічеському районі.

Вже декілька років на Арабатській Стрілці намагаються створити об’єднану територіальну громаду. Проект рішення про об’єднану територіальну громаду депутати Щасливцевого, а потім – і Стрілкового ухвалили у квітні 2016 року. Однак висновку від обласної адміністрації так і не отримали.

Наприкінці 2019 року до ХОДА вже вдруге подали пакет документів про добровільне об’єднання громад сіл Щасливцеве, Генгірка і Приозерне з жителями села Стрілкове у Стрілківську сільську об’єднану територіальну громаду.

Тоді ХОДА надала відповідь, в якій не було чіткої позиції щодо відповідності Конституції і законам України рішень щодо об’єднання сільських рад на Арабатській Стрілці.

У січні поточного року від ХОДА надійшов черговий лист, в якому йдеться про те, що проектом плану формування територій громад Херсонської області на території Генічеського району створення Стрілківської сільської об’єднаної територіальної громади не передбачено…
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон