Онлайн знайомство з творчістю херсонського художника

Херсон, музей, онлайн
Херсонський художній музей проводить онлайн знайомство з творчістю херсонського художника Георгія Петрова.

Георгій Петров – херсонський живописець і графік, майстер акварелі (1927-2014). Колекція Херсонського художнього музею налічує 318 його робіт, 281 з яких майстер особисто подарував музею.

Георгій Петров "Херсонські кавуни"

Напередодні Дня пам'яті і примирення на офіційній сторінці у Facebook Херсонського художнього музею експонується триптих Георгія Петрова "Важкі роки. Пам’ять. Дарунки фронту".

Тема війни, яка припала на дитинство Петрова, завжди була для нього болем. Його триптих, присвячений війні, виконаний неквапливо і стримано – дуже розповідний. Кожен предмет в ньому – не випадковий і викликає щемливі асоціації.

Георгій Петров. Триптих "Важкі роки. Пам'ять. Дарунки фронту".

Митець народився в м. Енгельс, Саратовської області у 1927 році. Дуже рано залишився без матері. І тільки завдяки бабусі, яка купувала хлопчикові фарби, юнак наполегливо освоював ази малювання. Під час війни, коли майбутньому митцю було лише чотирнадцять, влаштувався на роботу в паровозне депо, де працював два роки.

Георгій Петрович у Херсон потрапив у 1955 р. Працював у Херсонському обласному товаристві художників. Учасник чисельних обласних, республіканських, всесоюзних, міжнародних та персональних виставок. Член Херсонської НСХУ. Дипломат Міністерства культури та мистецтв України.

Георгій Петров "Осінні розсипи".

Пейзаж і квітковий натюрморт - це улюблена жанрова стихія Георгія Петрова. Невигадливі з першого погляду замальовки майстра, при їх розгляді вражають своєю одухотвореністю і вишуканістю.

Кожна робота - це мальовниче одкровення майстра, його щира розмова з власною душею...

Георгій Петров "Осінь на вікні". Фото: Херсонський художній музей


Фото: Херсонський художній музей
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів