Які в Херсоні були правила автомобільного руху 100 років тому

автомобвль, правила, херсон, миколаїв

У 1901 році до нашого міста Херсона на дивному транспортному засобі – автомобілі – приїхав мешканець сусіднього Миколаєва.

Автомобіль його купив за 3 тисячі рублів та вирішив проїхатися з друзями до Херсона. У «чудо-машини» не було глушника, тому шум мотора було добре чутно. Від Миколаєва до Херсона наші герої доїхали всього за три години, що було справжнім рекордом для того часу.

З цього періоду починається нова епоха в транспортній системі міста. Потім були спроби організації постійного автомобільного сполучення з Миколаєва та Одеси. Але ініціатива британського інженера Генріха Петитманжера, який хотів реалізувати цей проєкт, не увінчалась успіхом.

Хоча процес появи автомобілів у Херсоні почався. Деякі вельможні та заможні городяни змогли купити собі таку новинку. Дивуючи та лякаючи перехожих, вони демонстрували майстерність керування цим транспортним засобом.

При цьому не існувало єдиних правил для автомобілів, що могло привезти до різних аварій. Тим паче постійно збільшувалася кількість приїжджих автолюбителів. Тому 9 січня 1909 року херсонське губернське земство склало ряд правил, які були затверджені губернатором та віце-губернатором.

Що в них було прописано?

  1. «При движении автомобилей скорость их движения при встрече с экипажами, запряженными лошадьми, должна быть уменьшаема до самого тихого хода…
  2. На крутых поворотах автомобили должны двигаться тихо, а в закрытой местности, кроме того, давать сигналы рожком.
  3. Каждый автомобиль должен был снабжен нумером с указанием города, где он постоянно находится…
  4. Проход автомобилей весом более 300 пудов (примерно 4914,21 кг) по земским шоссе и мостам не дозволяется без особого на то разрешения…
  5. Весной или во время сильных дождей до просушки шоссе движение по нем автомобилей может быть воспрещено уездной управой…
  6. На наплавных мостах автомобили должны проводиться в холодном виде (без включенного мотора).
  7. Наблюдение за выполнением настоящих правил возлагается как на служащих земства, заведующих сооружениями, так и на местную полицию» (газета «Родной край», № 74, 1909 год).
Такі правила були необхідні, щоб автомобіліст не вважав себе привілейованою особою, яка може безконтрольно рухатися міськими та заміськими дорогами.

Егор СИДОРОВИЧ

Вгору

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів