Дорога завдовжки в любов...

Ювілей, Кичинський, поет
Так, майже автобіографічно, називається одна зі збірок поезії відомого творчого митця з Херсонщини, талановитого поета і письменника, який сьогодні, 4 квітня відзначає свій 70-ти річний ювілей…

Анатолій Іванович Кичинський народився 4 квітня 1950 року в селі Преображенка Чаплинського району Херсонської області, в сім'ї колгоспників.

Всебічно обдарована особистість – поет і художник. Його незвичайні здібності проявилися ще в школі, коли він почав писати свої перші вірші. В шістнадцятирічному віці почав друкуватися у місцевій пресі.

З 1968 по 1972 рік вчився на філологічному факультеті Херсонського державного педагогічного інституту. Отримав спеціальність «учитель української мови та літератури». З 1972 по 1973 рік служив в Радянській Армії.

Після демобілізації працював кореспондентом-організатором Бюро пропаганди художньої літератури Спілки письменників України (1973 -1977). В той час публікує свої твори у всеукраїнських журналах “Україна”, “Жовтень”, “Вітчизна”, “Київ”, “Дніпро”, «Прапор», в альманасі “Вітрила”.

В 1976 році видає поетичну збірку “Вулиця закоханих дерев”. Це його перша книга, за яку її автор був удостоєний обласної премії. Збірка мала певний успіх і стало зрозуміло, що на літературному небосхилі Херсонщини з’явилася нова зірка.

З 1983 по 1988 рік працює керівником обласного літературного об’єднання, при редакції обласної молодіжної газети «Ленінський прапор» (зараз «Новий день»). Кілька років працював головним редактором обласної газети «Гривна».
Його природне обдарування дозволило йому в 1979 році поїхати в Москву на Вищі літературні курси при Літературному інституті імені О.М.Горького, де він продовжив вдосконалювати свою поетичну майстерність.

Після закінчення навчання на курсах у 1981 році - на творчій роботі. В цей час була надрукована збірка «Землі зелена кров», яка була удостоєна літературної премії ім. П.Усенка.

В 2003 році побачила світ збірка поета - "Бджола на піску". В збірці домінують ліричні та лірико-філософські інтонації. За версією поета життя людини, сповнене загадок, контрастів та настроїв і її варто розгадувати, для того щоб, імовірно, так до кінця і не розгадати.

Зокрема. у вірші "Оце - мій меч. А це - мій плуг..." ліричний герой розмірковує, шукаючи виходу між категоріями очевидності й невизначеності:

Оце - мій меч. А це - мій плуг.
Он - ворог мій. А ось - мій друг.
А вся моя тривога –
в тім, що ніяк я не збагну,
чи це дорога на війну,
чи це з війни дорога.

Філософським звучанням відрізняються також вірші "Котиться камінь наріжний...", "Вулиця Блока. Аптека. Ліхтар...", "Ранок недільний. Хрестик натільний...", "І світлий шлях, і темний манівець " тощо.

В 2008 році у болгарському місті Варна в 2008 році на другому міжнародному фестивалі слов'янської поезії «Слов'янські обійми» став володарем "Срібного пера".

На сьогодні у доробку поета 18 поетичних книг, виданих в Україні (Київ, Сімферополь, Чернівці, Херсон), а також у Російській Федерації у перекладі російською мовою.

Діапазон палітри поезії Анатолія Кичинського простягається від віршів для дітей до серйозних філософських творів. Особливої уваги заслуговує його любовна лірика. Твори автора вражають читачів витонченістю, психологічною глибиною і розумінням духовних цінностей життя.

Анатолій Кичинський - автор книг:

Вулиця закоханих дерев: Поезії, 1976
Світло трави: Вірші, поема, 1979
Средь белого дня: Стихотворения, 1980
Землі зелена кров: Поезії, 1982
Листоноша-Земля: Поезії, 1985
Дорога завдовжки в любов: Поезії, 1988
Сотвори свет: Стихотворения, 1988
Повторення непройденого: Поезії, 1990
В гості до мами: Вірші, поема, 1991
Жива і скошена тече в мені трава: Вірші, 1999
Бджола на піску: Поезії, 2003
Пролітаючи над листопадом: Поезії, 2004
Танець вогню: Поезії, 2005
Срібна голка і нить золота: Вірші та поеми, 2010
Небажаний свідок: Поезії, 2013
Жива і скошена тече в мені трава: Вибрані твори, 2013
Вполювання вітру: Поезії, 2015
Жива і скошена тече в мені трава: Поезії, 2018

Анатолій Кичинський багато працює і як перекладач. Йому належать чимало перекладів грузинських, угорських, єврейських, білоруських та російських авторів. Завдяки йому в українському переспіві побачила світ писана латиною поема визначного білоруського поета епохи Відродження Миколи Гусовського «Пісня про зубра».

Ювіляр є автором текстів сучасних популярних пісень. Його вірші “Золота моя жінко…”, “На відстані сльози”, “Пливе над світом біла наша хата”, “Підкова на щастя”, “Сама здогадайся” та інші поклали на музику відомі українські композитори. Так, завдяки відомої української співачки та композитора Марії Бурмаки, став піснею вірш “Накинь на плечі плащ”:

Накинь на плечі плащ,
Надворі дощ іде,
Прощаючись, не плач
Ніколи і ніде…

Відкриваючи для себе Кичинського як поета, читачі мають знати, що він є ще й професійним художником. Ним створено низка високохудожніх живописних полотен. Пейзажи та натюрморти, створенні ним, знаходяться в приватних зібраннях не тільки в нашій країні, але і за її межами.

Зараз, в свої 70 років, Анатолій Кичинський знаходиться у повному розквіті своїх можливостей та творчих сил. І, безперечно, порадує прихильників свого таланту новими неперевершеними творами. Вже в цьому році ним підготовлена до друку нова книга.

Анатолій Кичинський Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006), лауреат премій: імені Павла Усенка (1983), імені Бориса Нечерди (2000), Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври» (2006), «Летюче срібне перо» Міжнародного фестивалю поезії слов'янських країн «Слов'янські обійми», Болгарія (2008), « Князь роси» імені Тараса Мельничука (2012), імені Данила Кононенка (2018), "Краща книга Херсонщини» (2018), імені Володимира Забаштанського (2019). Почесний громадянин Херсона (2013), член Національної Спілки письменників України (1977), член Асоціації українських письменників, Почесний член Національної Спілки художників України, перший керівник Херсонського товариства української мови імені Тараса Шевченка (1989—1990).

Юрій АНІСІМОВ
Заслужений журналіст України
Редакція сайту «Херсонці» та автор матеріалу вітають Анатолія Івановича Кичинського з ювілеєм і бажають йому міцного здоров’я, довгих років життя, щастя, наснаги та нових успіхів у творчій діяльності.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів