Хто турбується про херсонських пішоходів?

Вчора, 26 грудня, на деяких херсонських пішохідних переходах можна було побачити дещо незвичне...

На стовпах висіли жилети, які світяться вночі. І табличка, яка пояснює, навіщо потрібно пішоходам надягати жилет у темну пору дня (на фото). І підпис «звичайний хлопець Юрій».

А ще – посилання на ютуб-канал, де можна більш детально дізнатись про цю ініціативу. Ідемо туди. Сам канал чомусь називається «Сад и огород». Відео про жилети датовано 23 грудня. У описі до нього дізнаємось, що прізвище Юрія Єфремов. А сама ідея належить його донці.

Також херсонець стверджує, що облаштував 10 найбільш, на його суб'єктивну думку, небезпечних перехресть. І витратив на кожне по 700 гривень. Кілька пішоходів, з якими я поспілкувалась безпосередньо на перехрестях, сказали, що ідея непогана. І пішоходів вночі дійсно погано видно. Але люди переживають, аби жилети ніхто не поцупив.

Проте подібна ініціатива не усім херсонцям припала до душі. Наприклад, керівник ГО «ВелоХерсон» Ярослав Концевий на власній сторінці у соцмережі звернувся до таємничого Юрія: «Я звертаюсь до «звичайного хлопця Юрія», який влаштував безпечний, за його думкою, перехід, на якому просить людей перед переходом вдягти жилет.

Юріє, безпечним перехід робить не ото все, що ви пропонуєте. Пішоход не повинен виглядати як новорічна ялинка тільки щоб його не вбили. Безпечним перехід робить інфраструктура, наприклад штучні сповільнювачі руху, такі як піднятий перехід, антикишеня або острівці безпеки. Якщо хочете дійсно робити переходи безпечними, долучайтесь до ініціативи «Транспорт 2.0 Перезавантаження».

Управлінню патрульної поліції в Херсонській області про таку ініціативу нічого невідомо. Проте прес-офіцер Андрій Кований поділився сумною статистикою. Так, за 11 місяців у Херсоні сталося 107 наїздів на пішоходів. У яких 101 людина отримала травми, а 13 чоловік загинули.

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора

P.S. Наприкінці опису відео херсонець звертається до мешканців міста: «Якщо хоч одну людину ці заходи захисту врятують або вбережуть від ДТП, або допоможуть пішоходам спокійніше переходити дорогу - я від цього буду щиро радий, що все це не дарма. Я не міська влада і не депутат, а звичайний хлопець Юрій!

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон