Наукові центри Херсонщини підтвердили свій статус

Атестаційне «горнило», від якого значною мірою залежить державна підтримка та фінансування дослідницьких проектів,успішно пройшли вже дві установи на Херсонщині.

Комісія Міністерства освіти і науки України атестувала Інститут зрошуваного землеробства (Херсон) за першою категорією, підтвердивши його статус центру фундаментальних та прикладних досліджень, актуальних для країни в цілому. Рішення зрозуміле: адже саме тут розробляють «технології виживання», оптимальні для ведення сільського господарства у екстремально посушливій зоні. А ця зона в епоху глобальних змін клімату захоплює нові й нові території. До речі, з п'ятдесяти інститутів Національної академії аграрних наук України першу атестаційну категорію отримали тільки сімнадцять.

За другою категорією з чотирьох можливих МОН атестувало заповідник Асканія-Нова – поки єдиний з усіх заповідників держави. Тим самим міністерство визнало, що той стабільно працює і регулярно видає важливі наукові праці. Хоча власне науковців після серії скорочень тут залишилося небагато – всього сімнадцять з 268 членів трудового колективу. Таким чином, Асканія-Нова вкотре підтвердила свою значимість у царині біології, зоології та екології, але матеріальне «підкріплення» цього залишається досить умовним. Адже тільки нинішнього року для проведення наукової роботи з державного бюджету заповідник профінансували всього на 720 тисяч гривень. А його запит складав в три рази з лишком більшу суму – 2,5 мільйони гривень.

Втім, краще мати хоч щось, ніж зовсім нічого. Якщо передбачену законодавством атестацію наукова установа не пройде навіть за останньою, четвертою категорією, її можуть узагалі ліквідувати як таку, що не виконує покладених на неї завдань.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон