Як у Херсоні захиститися від домашнього насильства

Про це вчора, 11 грудня розповіли у Херсоні на площі Свободи під час проведення акції "Дій проти насильства".

"Основна мета проведення акції – це привернути увагу суспільства до такої проблеми, як насильство; зробити низку заходів для того, щоб толерантність до насильства в нашому суспільстві наближалася до нуля", - говорить заступник начальника управління патрульної поліції в Херсонській області Євген Лехновський.

В Херсоні поліціянти проводять цей захід в рамках всесвітньої акції "16 днів проти насильства".

"В першу чергу треба зателефонувати 102 – в нас цілодобово чергують оператори, які приймають виклики. Якщо це місто Херсон, то на місце події одразу виїжджає спеціалізована група, яка протидіє домашньому насильству.

Є і автомобіль, спеціально виділений для цієї групи, створеної у вересні цього року. Вони будуть вживати заходи до кривдника згідно із чинним законодавством. Це і складення адмінпротоколу, і заборонного припису в разі необхідності", - розповідає виконувач обов'язків начальника відділу дільничних офіцерів поліції ГУ НП в Херсонській області Андрій Хурса.

До акції "Дій проти насильства" долучились регіональний та міський центри безоплатної правової допомоги, міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: "На базі Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді створено денний центр допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства. У нас є спеціаліст, який консультує і надає всю необхідну інформацію і допомогу", - говорить соціальний працівник Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Віктор Булка.

"Ми їм розказуємо, куди вони можуть звернутися. По-перше, - на лінію "102" звернутися із заявою, що вона потерпає від насильства; по-друге, у нас діють шкільні офіцери поліції. Ми також створюємо довірливі стосунки між офіцером поліції та дитиною, щоб вони зверталися саме вже безпосередньо в школі до шкільного офіцера поліції. Також нагадуємо, що є у нас дитяча національна "гаряча лінія" 116-111", - розказує начальниця відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції Олена Вахтель, окрім цієї акції в школах міста проводиться роз'яснювальна робота.

Під час заходу херсонці могли дізнатись як діяти у випадку домашнього насильства, яка за це відповідальність і куди звертатися по допомогу.

Суспільне UA

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон