Пожежна безпека шкіл та дітсадків на Херсонщині незадовільна

Як показали перевірки, на Херсонщині питання забезпечення пожежної безпеки навчальних закладів та безпеки перебування в них дітей залишаються не вирішеними.

На території Херсонської області налічується 472 дошкільних та 419 загальноосвітніх навчальних закладів. У 2019 році інспектори ГУ ГСЧС в Херсонській області виявили в них 7437 порушень техногенної та пожежної безпеки.

Майже на усіх об'єктах протягом тривалого часу не виконуються протипожежні заходи капітального характеру, а саме: будівлі та приміщення не обладнано автоматичними системами протипожежного захисту (667 об'єктів 80%); відсутність пристроїв блискавкозахисту; відсутність протипожежних дверей, що відділяють приміщення електрощитових від загальних коридорів; недоукомплектованість пожежних кран-комплектів пожежними рукавами та важелями для відкриття; не своєчасне проведення технічного обслуговування і перевірки на працездатність пожежних кран-комплектів; не оброблення дерев'яних конструктивних елементів горищних приміщень вогнезахисними розчинами.

Крім того, виявлено ряд суттєвих порушень, що не потребують великих матеріальних затрат, але є основною причиною виникнення пожеж, ускладнюють їх гасіння та евакуацію людей: відсутність інструкцій та практичних відпрацювань до схематичних планів евакуації, що визначають дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей; використання електричної проводки по горючих основах; відсутнє або недостатнє забезпечення необхідною кількістю протипожежного водопостачання.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 873 керівника закладів і відповідальних посадових осіб, а також подано 24 позови до суду щодо припинення експлуатації закладів або приміщень.

Джерело

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон