Фельдшерські пункти на Херсонщині під загрозою закриття

Держава готова їх фінансувати, якщо вони обслуговують не менше 750 осіб.

Ліквідувати всі діючі фельдшерсько-акушерські пункти або повністю перекласти їхнє фінансування на свої бюджети найближчим часом повинні місцеві ради. Пов'язано це з тим, що згідно діючого законодавства в типології місць надання первинної медичної допомоги ФАПи взагалі відсутні. А пункти здоров'я, які повинні з'явитись замість них, мусять обслуговувати не менше 750 осіб.

— Ще в лютому 2018 року був виданий спільний наказ Міністерства охорони здоров'я та Мінрегіонбуду «Про затвердження порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги». Чесно кажучи, про нього ми трохи забули, але департамент охорони здоров'я облдержадміністрації нам нагадав. Тепер ми повинні терміново привести все у відповідності до вимог. Йдеться про те, що первинну медичну допомогу відтепер в Україні можуть надавати лише чотири типи закладів. Це центри первинної медико-санітарної допомоги, які повинні обслуговувати не менше 15 тисяч населення та мати не менше 7 лікарів. Амбулаторії групової практики як мінімум з 2 лікарями і з населенням не менше 3 тис. осіб. Амбулаторії моно-практики з 1 лікарем на 1,5 тис. населення. А також пункти здоров'я, які повинні обслуговувати не менше 750 осіб, — прокоментував директор комунального некомерційного підприємства «Каховський районний ЦПМСД» Олександр Антоненко.

За його словами, в Каховському районі лише три сільради – Новокам'янська, Роздольненська та Волинська – відреагували на запит районного ЦПМСД і вирішили питання зі своїми ФАПами. Всі інші повинні визначитись: або вони фінансують ФАПи на своїх територіях з місцевих бюджетів, або ж, відповідно до чинного законодавства, взагалі їх ліквідують.

— Я знаю, що Роздольне і Волинське погодились самостійно утримувати свої ФАПи. Ми ж повинні вирішити долю усіх інших. Від райради вимагають погодження закриття ФАПів. Але без самих сільрад подальшу їх долю ми визначати не будемо. Тим більше, якщо вони захочуть самостійно утримувати ці заклади. Але розраховувати на фінансування з державного бюджету тих пунктів, які обслуговують менше 750 осіб вони точно не зможуть, — пояснила голова Каховської райради Тетяна Тертична.

Зараз на території Каховського району діє 22 фельдшерсько-акушерські пункти.

Олег БАТУРІН

Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон