Про життя і творчість художника з Херсонщини

Про життя і творчість художника з Херсонщини
Життя та творчість художника Ісаака Айзеншера, який народився у Новоронцовці на початку ХХ-го століття, презентували у Херсонському художньому музеї.

Як розказує дослідник та краєзнавець Андрій Селецький, який почав збирати матеріали з 2017-го року, Ісаак Айзеншер – художник-графік епохи модерну, винахідник і розробник техніки офорту ХХ-х років.

Дослідник каже, що ім'я Айзеншера на Херсонщині майже забуто. Народився він у 1900-му році у Нововоронцовці Херсонської губернії: "Нововоронцовка відома різними великими особистостями, але художника – жодного. І це перший художник, до того ж єврейського походження. А Нововоронцовка до революції мала великий відсоток єврейського населення. І це така біла пляма, яку не вивчали, не досліджували. Я почав по крихтах збирати.

На щастя, збереглись місця, пов'язані з Айзеншером у Нововоронцовці. Мені вдалося придбати на аукціоні в Москві його екслібрис "Доктору Трилеву", створений 1926-го року з підписом художника. Це оригінал, єдиний в Україні. Жодної згадки в українських музеях про цього художника".

Розпочавши пошукову роботу, Андрій Селецький звернувся до науковців Херсонського художнього музею: "Художник достатньо яскравий і високопрофесійний, який зробив внесок у розвиток мистецтва ХХ-го століття як графік і як автор книги, яку він присвятив офорту.

Ця книга є своєрідним підручником для художників-графіків. Вона вийшла у 1939-му році й сьогодні це вже бібліографічний раритет. Один екземпляр є у обласній бібліотеці імені Гончара", - розповідає заступниця директора з наукової роботи Херсонського художнього музею Влада Дяченко.

Під час досліджень Селецький дізнався, що Ісаак Айзеншер навчався у Москві та Петербурзі, там і залишився жити. Створював екслібриси, графічні портрети та оформлював книжки: "Яка моя мета? Ми хочемо ввести в науковий обіг Ісаака Айзеншера не як російського художника, а як українського, херсонського, нововоронцовського", - розповів Андрій СЕЛЕЦЬКИЙ.

UA: Херсон

 

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів