Новокаховський мер заявляє, що на підняття зарплат вчителям держава не має грошей

Такі невтішні висновки міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко виніс із нещодавньої зустрічі представників Асоціації міст України і уряду,на якій обговорювався підтриманий 18 жовтня Верховною Радою в першому читанні проект державного бюджету на 2020 рік.

"Такого поганого бюджету я не пам'ятаю за весь час моєї роботи у міськраді (з 2002 року, — прим. автора). Приміром, запланували підняття зарплати вчителям, а ресурсу на це нема. Нам кажуть: «Давайте тоді лише молодим вчителям піднімемо зарплати, і все». Але як це? Влаштувати серед освітян бійню, одним підняти, а іншим ні?". – обурений Володимир Коваленко.

Більше того, залишається під питанням повноцінне фінансування освітньої та медичної галузей у 2020 році. За словами міського голови Нової Каховки, держава не передбачає у проекті державного бюджету видатки на дві основні свої функції – навчати та лікувати людей. Відповідне фінансування планується скоротити на 20% від потреб. Решту планують «повісити» на органи місцевого самоврядування.

"Приміром, Дніпру держава в 2020 році планує не додати 800 млн. грн., Новій Каховці – 32 млн. грн. Водночас держава й далі перекладає на місцеве самоврядування безліч видатків та відбирає статті доходів – той же акцизний податок. Розмова з представниками уряду була відверта і дуже жорстка, хоча 6 присутніх там міністрів ані слова не вимовили.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук вказував місцевим громадам на те, що вони «зайві» гроші розміщували на депозитах та відмовляються заробляти, затверджуючи податки на надлишкові квадратні метри нерухомості, ефективніше використовуючи свою землю та майно.

Тож загалом у мене склалось враження, що держава, приймаючи такий бюджет на 2020 рік ставить собі за мету продемонструвати всім, наскільки керівники на місцях не можуть управляти своїми територіями. Тож, скажу чесно, оптимізму від усього цього у мене поменшало", — додав Володимир Коваленко.

"Якщо держава не буде думати про підвищення рівня зарплати вчителів, дуже скоро у нас виникне проблема дефіциту кадрів. Уже з 1 вересня 2020 року нам буде не вистачати багатьох викладачів у школах міста. Це вже є серйозною проблемою", — підтвердила член виконкому Новокаховської міськради, директорка міського закладу загальної середньої освіти №3 Ірина Дубас.

Міський голова Нової Каховки уточнив, що в проекті держбюджету-2020 передбачене лише зростання мінімальної зарплати на 12%. А це – значно менше, ніж озвучували члени команди президента України Володимира Зеленського.

Приміром, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді, народний депутат від «Слуги народу» Сергій Бабак заявляв, що «абсолютно реальним» є рівень зарплати українського вчителя на рівні $4000 в місяць. Але, схоже, що таких зарплат освітянам доведеться чекати ще дуже довго.

Подати проект держбюджету до другого читання до Верховної Ради уряд планує до 3 листопада. За словами представниці уряду в парламенті Ірини Верещук, вже до існуючого проекту подано понад 2500 поправок.

Олег БАТУРІН
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів