Амбулаторія на Херсонщині отримає мобільно-діагностичний комплекс

На закупівлю 64 мобільно-діагностичних комплексів для запровадження телемедицини на Херсонщині виділено кошти відповідно до наказу Міністерства розвитку громад і територій України– про це повідомив директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор Короленко під час селекторної наради.

Для початку процедури закупівлі потрібно співфінансування. Загальна фіксована Міністерством ціна – 110 тисяч гривень, із яких 99 тисяч гривень – кошти державного бюджету, а 11 тисяч гривень – кошти місцевих громад.

Редакція газети "Сільські новини" поцікавилася у керівників Горностаївського Центру ПМСД, чи дістанеться нашому району такий мобільно-діагностичний комплекс.

За словами медичного директора ПМСД Лариси Марчук, ще минулого року подавали пропозицію щодо закупівлі одного комплексу для Горностаївської селищної сімейної амбулаторії. Чому один? Це пояснюють тим, що в селах району немає швидкісного Інтернету і такі комплекси працювати не будуть.

Горностаївська селищна рада на початку року передбачила 11 тисяч гривень на співфінансування закупівлі медично-діагностичного комплексу. Тож, як підтвердили в Департаменті охорони здоров'я, Горностаївська селищна сімейна амбулаторія є у переліку й отримає такий комплекс.

Нова система дасть можливість лікарям первинної ланки медицини проводити дослідження на місці та оперативно передавати інформацію сімейному лікарю. Для встановлення діагнозу та призначення лікування можуть підключитися також працівники обласної лікарні.

Нагадаємо, що почалася організаційна робота у вторинній ланці медичних закладів із підготовки автоматизованих робочих місць лікарів. Так, для Горностаївської центральної районної лікарні до кінця року мають закупити 10 комп'ютерів та відповідне програмне забезпечення – на це кошти виділили із райбюджету.

Любов РУДЯ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів